Radwańska odpadła z turnieju w Miami

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska przegrała z Carlą Suarez Navarro 7:5 0:6 4:6 w meczu 1/8 finału turnieju WTA w Miami.

Zgodnie  z oczekiwaniami, mecz z Carlą Suarez Navarro był dla Agnieszki Radwańskiej dużym wyzwaniem. Pierwszy set rozpoczął się od serii gemów wygrywanych przez tenisistkę aktualnie serwującą. Przy stanie 2:2 Polka została jednak przełamana i musiała gonić przeciwniczkę. Na szczęście już w następnym gemie Radwańska wygrała przy podaniu Hiszpanki, a po następnej partii prowadziła już 4:3. Wydawało się, że przełomowym dla losów seta będzie ósmy gem, zakończony kolejnym przełamaniem w wykonaniu Agnieszki. Niestety odpowiedź Carli była błyskawiczna i „zabawa” zaczęła się praktycznie od nowa przy stanie 5:5. Kolejne dwa gemy były długie i emocjonujące, a co najważniejsze, padły łupem zawodniczki z Krakowa, dzięki czemu to ona mogła się cieszyć w prowadzenia w tym meczu.

Niestety drugi set nie miał żadnej historii – Carla Suarez Navarro odegrała się na Agnieszce Radwańskiej wygrywając 6:0.

W decydującej odsłonie było nieco lepiej, ale cztery wygrane gemy, to za mało by powstrzymać Hiszpankę na drodze do jej pierwszego ćwierćfinału turnieju w Miami.