Radwańska po 6 latach znów lepsza od Kuzniecowej

Agnieszka Radwańska

Po sześciu latach niepowodzeń, Agnieszka Radwańska ponownie pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową. Dzisiejsza wygrana w trzysetowym boju dała Polce awans do 3. rundy turnieju WTA w Madrycie. Tam czeka na nią Włoszka Roberta Vinci.

Starcie na korcie imienia Arantxy Sanchez Vicario miało dramatyczny przebieg. Pierwszego seta dość pewnie (6:3) wygrała Radwańska, która ostatni raz pokonała Kuzniecową blisko sześć lat temu. Wydawało się, że passa sześciu porażek zostanie wreszcie zahamowana, zwłaszcza, że krakowianka prowadziła już 2:0 w drugiej partii. Wówczas zaczęły się schody – Kuzniecowa zaczęła grać skuteczniej i wygrała tego seta 6:4.

Decydująca odsłona to prawdziwy tenisowy rollercoaster – Rosjanka miała przewagę przełamania z początkowej fazy tej rozgrywki, ale ją roztrwoniła. Wynik oscylował w granicy remisu, jeden błąd mógł zdecydować, ale ostatecznie do wyłonienia triumfatorki potrzeba było tie breaka. Ten sam w sobie był świetnym widowiskiem. Od pierwszej piłki inicjatywę przejęła Kuzniecowa i to ona jako pierwsza miała piłki meczowe – aż trzy (przy stanie 6:3). Zadnej z nich nie potrafiła jednak wykorzystać. Radwańska przetrwała to ze stoickim spokojem i przy pierwszej nadarzającej okazji skończyła tego gema (wynik 8:6) i cały mecz.

W trzeciej rundzie turnieju WTA w Madrycie Polka zagra z Włoszką Robertą Vinci. W tym samym etapie męskiego turnieju jest Łukasz Kubot, którego rywalem będzie Hiszpan Bautista-Agut.