Radwańska zdemolowała Venus Williams

A. Radwańska

W ćwierćfinałowym meczu turnieju WTA w Miami Agnieszka Radwańska ograła Amerykankę Venus Williams 6:4 6:1 i awansowała do półfinału zawodów na Florydzie.

Pierwszy set rozpoczął się doskonale dla Polki – od prowadzenia 2:0. Przełamanie nastąpiło już w pierwszym gemie, w którym Williams, pomimo własnego serwisu, nie wygrała żadnej piłki. Niestety w czwartym gemie, to Polka pomimo kilku szans – nie potrafiła utrzymać swojego serwisu i na tablicy zagościł remis 2:2. Amerykanka, sprawiała jednak wrażenie ociężałej i wolno poruszała się po korcie. Radwańska znów przełamała rywalkę i prowadziła 3:2, by po chwili oddać właściwie bez walki własny serwis. Kolejny serwis Williams i… kolejne przełamanie. Radwańska prowadziła 4:3 i wreszcie przypomniała sobie jak grać przy własnym podaniu. Wyszła na prowadzenie 5:3 i była blisko wygrania pierwszej partii, miała nawet dwie piłki setowe w gemie serwisowym przeciwniczki, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Na szczęście w kolejnym gemie nie było już takich problemów i set zakończył się wynikiem 6:4 dla tenisistki z Krakowa.

W drugiej partii Polka grała jak w transie, Williams nie miała argumentów, by się jej przeciwstawić. Polka szybko osiągnęła prowadzenie 3:1 (z jednym przełamaniem). Kolejne dwa gemy również padły łupem Radwańskiej i przy stanie 5:1, pojawiła się szansa na zakończenie meczu. Amerykanka straciła wiarę w sukces i bez walki oddała ostatniego gema tego meczu.

W półfinale Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Victoria Azarenka – Marion Bartoli. Pojedynek półfinałowy zostanie rozegrany około godziny 3:00 w nocy z czwartku na piątek.