Radwańska powalczy o 3 rundę w Madrycie z Kuzniecową

A. Radwańska

28-letnia Rosjanka Swietłana Kuzniecowa będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju WTA w Madrycie. Mecz odbędzie się w środę około 17:00.

Rosjanka jest obecnie sklasyfikowana na 29 miejscu w rankingu WTA, ale w przeszłości bywała już bardzo blisko pozycji numer jeden. We wrześniu 2007 roku zameldowała się na drugim miejscu, co jest jej najlepszym osiągnięciem w karierze. W międzyczasie aż 13 razy mierzyła się z Agnieszką Radwańską i wygląda na to, że ma na Polkę patent. Zwyciężyła bowiem aż 10 razy w tych konfrontacjach. Ma z Agnieszką także serię sześciu triumfów z rzędu, a ostatnia wygrana Radwańskiej datowana jest na koniec 2008 roku, gdy Isia zwyciężyła w Doha podczas fazy grupowej turnieju mistrzyń. Dwa z trzynastu starć Radwańska – Kuzniecowa miało miejsce na nawierzchni ziemnej – konkretnie podczas French Open (2008 i 2012). W obu przypadkach z kortu w lepszym humorze schodziła Rosjanka. 

Kuzniecowa ma na koncie dwa wielkoszlemowe tytuły – w 2004 roku w US Open i w 2009 we French Open. Roland Garros to zresztą chyba jej ulubiony turniej – od dzesięciu lat nie odpadła z niego wcześniej niż w 1/8 finału, dwa razy grała zaś w decydującym meczu. W Madrycie na szczęście wiedzie jej się gorzej – zazwyczaj odpadała w pierwszym pojedynku. Tę niekorzystną serię przerwała dopiero rok temu, gdy odpadła w 1/8 finału po zaciętym boju z Angeliką Kerber. 

W tegorocznej edycji turnieju obie tenistki mają za sobą po jednym meczu. W pierwszej rundzie Kuzniecowa wygrała z Alize Cornet, a Radwańska zwyciężyła Eugenie Bouchard. 

Czternasta odsłona rywalizacji Kuzniecowa – Radwańska w środkę na korcie im. Arantxy Sanchez Vicario około 17:00. Transmisja w TVP Sport.

***

W równolegle trwającym turnieju mężczyzn, niespodziewany uśmiech losu spotkał Łukasza Kubota. Polak co prawda przegrał w kwalifikacjach, ale jako szczęśliwy przegrany został dołączony do turnieju głównego i to od razu do drugiej rundy. Łukasz zastąpi Rogera Federera, który wycofał się z imprezy i udał się do domu, by być z żoną, która urodziła mu… kolejną parę bliźniaków. Kubot w 2. rundzie turnieju zagra w środę o 11:00 z Francuzem Simonem.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/