Radwańska poznała rywalki na mistrzostwach WTA w Stambule

Serena Williams, Petra Kvitova i Angelique Kerber będą rywalkami Agnieszki Radwańskiej w grupie czerwonej podczas wieńczącego sezon tenisistek turnieju WTA Championships w Stambule. Impreza startuje we wtorek.

Agnieszka Radwańska zajmuje obecnie czwarte miejsce w rankingu WTA. W stolicy Turcji wystąpi jednak z numerem trzecim – jest to efekt absencji rankingowej „trójki” – Marii Szarapowej. Grupowe przeciwniczki krakowianki zagrają w Stambule z numerami 1 – Williams, 5 – Kvitova i 8 – Kerber.

W grupie białej znalazły się natomiast Wiktoria Azarenka (2), Na Li (4), Sarra Erani (6) oraz Jelena Janković (7). Faza grupowa potrwa od wtorku do piątku. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze zawodniczki z każdej z grup. Serena Williams ma szansę zostać pierwszą od sześciu sezonów zawodniczką, która obroni tytuł mistrzyni WTA. Ostatnią, która zanotowała takie osiągnięcie była Belgijka Justine Henin. Amerykanka powalczy w Stambule także o czwarty w karierze triumf w imprezie kończącej sezon.

Po losowaniu Radwańska przyznała, że grupa nie jest łatwa, ale nie mogło być inaczej – przecież w turnieju bierze udział osiem najlepszych zawodniczek świata.

Terminarz gier w turnieju mistrzyń jest ogłaszany z jednodniowym wyprzedzeniem.

Tabele i kalendarz mistrzostw WTA Stambuł 2013 na bieżąco będziecie mogli sprawdzać na naszej stronie poświęconej temu wydarzeniu:

WTA Stambuł 2013 >>>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/