Radwańska przed kolejnym wyzwaniem, rywalką Tomljanović

Roland Garros

Agnieszka Radwańska w piątek o 11:00 rozegra mecz 3. rundy French Open 2014. Jej rywalką będzie Chorwatka Ajla Tomljanović. 

21-letnia reprezentantka Chorwacji po raz pierwszy w karierze zmierzy się z Agnieszką Radwańską. W szerokiej światowej czołówce jest zresztą od niedawna, gdyż wcześniej przeszła bardzo długą przerwę z powodu poważnej choroby, przez którą straciła cały sezon 2012. 

Tomljanović po raz pierwszy występuje w Roland Garros i choć mączka nie jest jej ulubioną nawierzchnią, spisuje się doskonale – szybko pokonała znaną Włoszkę Schiavone (6:3 6:3) oraz rozstawioną z numerem 32 Jelenę Wiesninę z Rosji (7:6 6:2). 

W chwili obecnej Chorwatka sklasyfikowana jest na 72, miejscu w rankingu WTA i jest to jedna z najwyższych zajmowanych przez nią lokat. W styczniu tego roku była na 67. lokacie. 

Mecz Agnieszka Radwańska – Ajla Tomljanović rozegrany zostanie na korcie Philippe Chatrier o godzinie 11:00. Transmisja w Eurosporcie. Rywalkę dla triufmatorki tego pojedynku wyłoni starcie Taylor Townsend z Carlą Suarez Navarro (kort nr 1, ok. 13:00)


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/