Radwańska – Rodionowa: spokojny awans Polki do III rundy

A. Radwańska

W meczu drugiej rundy turnieju WTA Qatar Open, Agnieszka Radwańska pokonała Anastazję Rodionową 6:3 6:2.

Pierwszy set nie miał właściwie historii. Radwańska spokojnie wygrywała swoje podanie i przełamała przeciwniczkę, już przy drugiej okazji ku temu. Dzięki takiemu obrotowi wypadków, krakowianka po kwadransie gry prowadziła 4:1. Przy stanie 5:2 Polka miała dwie piłki setowe, ale serwująca reprezentantka Australii zdołała wyjść z tej opresji. „Egzekucja” została odroczona tylko na kilka minut. Agnieszka wygrała na przewagi następne własne podanie i całego seta 6:3.

Druga partia była wyrównana tylko do stanu 2:2. Potem Radwańska osiągnęła bezpieczną przewagę i wygrała 6:2. Do momentu pierwszego przełamania, walka była jednak bardzo zacięta, a pierwsze cztery gemy kończyły się grą na przewagi. Wpływa na to miał pewnie silny wiatr, który utrudniał serwowanie.

W trzeciej rundzie zawodów w Doha polska tenisistka zagra Simoną Halep albo Aną Ivanović.