Radwańska – Schiavone o ćwierćfinał w Katowicach

A. Radwańska

W czwartek ok. 14:00 w katowickim Spodku Agnieszka Radwańska zagra z Francescą Schiavone w meczu 1/8 finału turnieju WTA BNP Paribas Open 2014.

Najlepsza polska tenisistka występuje pierwszy raz od kilku sezonów w turnieju rozgrywanym na terenie naszego kraju. W swoim pierwszym pojedynku pokonała w dwóch setach 6:3 6:2 Czeszkę Pliskvą. W drugiej rundzie rywalką będzie dużo bardziej znana, ale mająca lata świetności za sobą, Włoszka Schiavone.

33-letnia zawodniczka z Mediolanu przez wiele lat była dla Agnieszki Radwańskiej zaporą nie do przejścia. Cztery pierwsze pojedynki tych tenisisek, rozegrane na przestrzeni sezonów 2006-2010 kończyły triumfami Włoszki. Potem Agnieszka doszła jednak do głosu i wygrała cztery kolejne potyczki, wszystkie dość łatwo, w dwóch setach. W Katowicach zagrają ze sobą po raz dziewiąty.

Schiavone zajmuje obecnie 48. pozycję w rankingu WTA, ale w szczytowych momentach swojej kariery była nawet na czwartym miejscu. Najlepsze wyniki osiągała w latach 2010 i 2011, kiedy to rok po roku dochodziła do finału French Open, a w pierwszym przypadku nawet wygrała tę wielkoszlemową imprezę.

W pierwszej rundzie turnieju WTA w Katowicach Schiavone uporała się z Wierą Duszewiną (6:0, 6:2).

Początek meczu Radwańska – Schiavone o 14:00, transmisja w TVP Sport oraz TVP 1.