Radwańska w 1/2, Woźniacki pokonana w dwóch setach

Agnieszka Radwańska pokonała Caroline Woźniacki 6:2 7:5 w ćwierćfinale turnieju WTA Qatar Open w Doha.

Obie tenisistki zaprzeczały w tym spotkaniu zasadzie mówiącej, że własny serwis jest atutem. W całym pojedynku obserwowaliśmy aż 11 przełamań. Pierwszego seta Polka wygrała gładko 6:2. Wyrównana walka trwała zaledwie przez trzy pierwsze gemy.

Dużo więcej emocji dostarczył drugi set, w którym Woźniacki prowadziła już 3:0 i 5:4. Na szczęście, Radwańska w porę się obudziła, zaczęła zmuszać rywalkę do błędów i wróciła do gry. Popisem krakowianki był gem przy stanie 6:5 dla Polki. Reprezentantka Danii prowadziła w nim już 40:0 i przymierzała się już pomału do tie-breaka. Wtedy nastąpił jednak zryw Agnieszki, która odrobiła te straty i zdołała zakończyć spotkanie.

W półfinale Polka zagra z Victorią Azarenką.