Radwańska w ćwierćfinale Australian Open 2014. Muguruza tłem dla Polki

Agnieszka Radwańska łatwo awansowała do ćwierćfinału Australian Open 2014. W starciu z Hiszpanką Garbine Muguruzą Polka straciła zaledwie cztery gemy.

Pierwszy set rozpoczął się od bardzo długich i wyrównanych gemów. Zwiastowało to ciekawy, być może dramatyczny bój o ćwierćfinał. Jak się jednak okazało – pierwszy gem serwisowy Hiszpanki, był jedynym jakiego wygrała w tym secie. Radwańska przetrwała ten trudny, początkowy okres – cztery gemy otwarcia trwały ponad pół godziny i potem szybko wykończyła przeciwniczkę. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:1.

Druga odsłona była nieco bardziej wyrównana, ale nawet przez moment nie można było mieć wątpliwości, kto wyjdzie z tego pojedynku obronną ręką. Najwięcej kłopotów Polka miała w ósmym gemie, przy prowadzeniu 4:3. Muguruza miała wówczas dwie okazje na przełamanie serwisu Agnieszki i doprowadzenie do remisu. Skończyło się jednak tylko na strachu. Po pięciu kolejnych minutach było po sprawie – Polka zakończyła seta wynikiem 6:3.

Podsumowując ten mecz warto wspomnieć jedną statystykę  – w całym starciu Mugurza popełniła ponad 40 niewymuszonych błędów.

W ćwierćfinale krakowianka zmierzy się z rozstawioną z numerem dwa Wiktorią Azarenką.