Radwańska w półfinale

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA w Tokio. Polka pokonała w dwóch setach Caroline Woźniacki.

Ćwierćfinałowe starcie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:3 na korzyść tenisistki z Krakowa. Mecz nie stał na zachwycającym poziomie, na szczęście Radwańska prezentowała się lepiej od swojej duńskiej koleżanki.

W pierwszym secie wystarczyło jedno przełamanie – przy stanie 4:4, Radwańska wygrała gema serwisowego Woźniackiej, a potem „dobiła” przeciwniczkę własnym podaniem.

Druga partia rozpoczęła się od przełamania Agnieszki, ale Polka nie potrafiła utrzymać zdobytej przewagi i po czterech gemach było 2:2. Przy stanie 4:3 dla Radwańskiej, Woźniacka popełniła mnóstwo błędów i przegrała własny serwis, co było gwoździem do jej trumny.

W półfinale Radwańska zagra z Niemką Angelique Kerber.