Radwańska zaczyna walkę o Porsche, pierwszą rywalką Vinci

A. Radwańska

Roberta Vinci będzie piewszą rywalką Agnieszki Radwańskiej w turnieju Porsche Grand Prix w Stuttgarcie. Mecz w ramach drugiej rundy odbędzie się w czwartek o 12:30.

Po świątecznych sukcesach podczas meczu Fed Cup z Hiszpanią, Agnieszka Radwańska aż do czwarku musiała czekać na swoje spotkanie turnieju w Stuttgarcie, w którym rozstawiona jest z numerem pierwszym. Polka miała wolny los w pierwszej rundzie, a teraz zmierzy się z doświadczoną Robertą Vinci. Włoszka ma za sobą wygraną z Anniką Beck 6:3 6:2. 

Będzie to siódme spotkanie tych tenisistek. W dotychczasowych sześciu, pięć wygrała Polka. Vinci okazała się tylko raz, ale było to dla Radwańskiej doświadczenie bardzo bolesne, gdyż eliminowało ją w 1/8 finału US Open 2012. Ostatni raz mierzyły się zaś w 2013 roku w Sydney. Ćwierćfinał tamtejszego turnieju padł łupem Agnieszki, która zwyciężyła 6:4 7:5.

Triumfatorka konfrontacji Radwańska – Vinci zagra w ćwierćfinale Porsche Grand Prix z Marią Szarapową bądź Anastazją Pawljuczenkową. 

Drabinka turnieju WTA w Stuttgarcie >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/