Radwańska zagra Vinci w 1/8 finału w Madrycie

W czwartek o 15:00 Agnieszka Radwańska zagra z Robertą Vinci w meczu 1/8 finału turnieju w WTA Madrycie. Będzie to ósme w historii spotkanie tych zawodniczek.

Klasyfikowana na 20. miejscu w światowym rankingu Vinci wygrała z Agnieszką Radwańską tylko jeden raz. Był to jednak bardzo ważny triumf, bo dawał jej awans do ćwierćfinału US Open 2012. Pozostałe sześć meczów padło łupem Radwańskiej, co ważne aż cztery z nich odbyły się na nawierzchni ziemnej, jeden z nich rozegrano nawet w Madrycie (w 2012). Ostatni raz panie mierzyły się w niedawnym turnieju w Stuttgarcie, kiedy Polka wygrała 6:3 6:2. 

W trwającej madryckiej imprezie Vinci spisuje się bardzo dobrze – oba dotychczasowe pojedynki wygrała w dwóch setach. Najpierw ograła Hantuchovą, potem zwyciężyła z Caroliną Wozniacki. 

Agnieszka Radwańska ma zaś za sobą konfrontacje z Eugenie Bouchard (wygrana 7:5 6:2) oraz Swietłaną Kuzniecową. W tym drugim pojedynku krakowianka musiała się sporo namęczyć, ale ostatecznie wygrała w trzech dramatycznych setach. Było to jej pierwsze od sześciu lat zwycięstwo nad Rosjanką.

Początek meczu w Madrycie ok. 15:00, niestety odbędzie się na korcie z którego nie można przeprowadzić transmisji telewizyjnej. Rezultat na żywo będzie można śledzić na naszej stronie – pod tym linkiem.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/