Czy Isia znów podbije Pekin?

A. Radwańska

We wtorek o 9:00 czasu polskiego Agnieszka Radwańska zagra swój pierwszy mecz turnieju China Open w Pekinie. Polka w drugiej rundzie (w pierwszej miała wolny los) zmierzy się z kwalifikantką z Chin – Shuai Zhang. 

 Rywalka Agnieszki jest jej rówieśniczką – obie urodziły się w 1989 roku. Zhang jest obecnie sklasyfikowana na 143. miejscu w rankingu WTA, w związku z tak niską pozycją do turnieju musiała przebijać się przez kwalifikacje. Już w ramach głównej drabinki wygrała zaś ze swoją rodaczką Wang.

W tegorocznych wielkich szlemach nie zachwycała – w Australian Open odpadła w pierwszej rundzie, we French Open ten sam etap turnieju osiągnęła przechodząc wcześniej kwalifikacje. W pozostałych turniejach odpadała właśnie w rundzie wstępnej.

Radwańska do Pekinu przyjechała prosto z Tokio, gdzie przegrała finał z Nadią Petrową. Podobnie jak w Japonii, w stolicy Chin bronić będzie tytułu sprzed roku. Pierwsza przeciwniczka nie powinna sprawić wielkiego problemu polskiej tenisistce.

Początek zaplanowano „nie wcześniej” niż o 9:00 czasu polskiego.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/