Real wyeliminował APOEL

Real Madryt awansował do półfinału Ligi Mistrzów, eliminując w dwumeczu cypryjski APOEL Nikozja. W rewanżu na Santiago Bernabeu Królewscy wygrali 5:2 (2:0).

Gospodarze zdecydowanie przeważali od samego początku i wydawało się, że gol jest kwestią czasu. Kibicom na Santiago Bernabeu przyszło jednak czekać „aż” do 26′ minuty na trafienie swoich pupili. Wynik otworzył strzałem z bliskiej odległości Cristiano Ronaldo. Na 2:0 podwyższył 11 minut potem, ładnym uderzeniem zza pola karnego Kaka.

Po zmianie stron obudzili się nieco goście. Niespodziewanie udało im się także strzelić bramkę, a uczynił to Manduca, który wykorzystał sytuację sam na sam z Casillasem.

Taki obrót spraw podziałał jak płachta na byka na zespół z Madrytu. Gospodarze odpowiedzieli Cypryjczykom trafieniami Ronaldo i Callejona. Kiedy wydawało się, że to koniec kanonady na Bernabeu, sędzia podyktował rzut karny dla gości, który zamienił na bramkę Esteban Solari.

Chwilę potem wynik meczu na 5:2 ustalił Angel Di Maria.

W półfinale Real zmierzy się z Bayernem Monachium.