Remis nie satysfakcjonuje nikogo

Postanowiłem obejrzeć jedyny ciekawy mecz poniedziałkowy. Nie był co prawda on taki ciekawy jak się spodziewałem, ale podsumować go mi się udało.

Atmosfera na trybunach:
Atmosfera była świetna, może dlatego, że bilety kosztowały 5 zł, a dla dzieci poniżej 10 lat po symbolicznej złotówce. Tak kibicujących kibiców bełchatowian dawno nie widziałem. Czasami warto sprzedać te bilety po 5 zł i żeby ludzi było więcej i żeby gospodzarze grali przy większym dopingu, co dodałoby im motywacji w meczu.

Najlepszy gracz z drużyny gospodarzy:
Łukasz Sapela – przede wszystkim za ten obroniony rzut karny. Co jak co, ale to mu wyszło genialnie. Było chyba z pięć akcji pod jego bramką i wszystkie obronił. Można go winić za bramkę Pazdana, jednak mi się wydaje, że był zasłonięty i dlatego tak późno zareagował, na dodatek strzał miał dziwną rotację, co dodatkowo utrudniło mu interwencję. Ciężko mi było kogoś wybrać, bo cały zespół grał przeciętnie zarówno w ataku, jak i obronie. Takie nazwiska jak Żewłakow, czy Fonfara nie miały dziś dobrego dnia.

Najlepszy gracz z drużyny gości:
Również z zespołu Górnika trudno było wybrać najlepszego zawodnika, jednak padło na Michaela Bembena. Ten zawodnik pokazał co to znaczy dobrze dośrodkować z prawej flanki. Dobrze mu się układała współpraca z Pawłem Olkowskim i z całym zespołem. Może nie wyróżniał się niekonwencjonalnymi zagraniami, jednak grał spokojnie i pewnie co pomogło wywalczyć gościom remis.

Wydarzenie meczu:
Takie wydarzenie miało miejsce w doliczonym czasie pierwszej połowy. Faulowany w polu karnym był Kwiek, a do jedenastki podszedł Prejuce Nakoulma. „Prezes” jednak fatalnie spudłował, a mógł zdobyć gola do szatni, co z pewnością zmotywowałoby gości do dalszych poczynań w drugiej połowie z bramką na koncie i jednym zawodnikiem więcej na boisku. Jednak jak powiedział reprezentant Burkina Faso „Nie szło mi w tym meczu”.

Bramka meczu:
Na to miano zasługuje tylko bramka Michała Pazdana. Fantastycznie on kropnął z trzydziestu metrów, a piłka obok rąk Sapeli wpadła do bramki. Ta bramka może konkurować z golem Zieńczuka w plebiscycie na bramkę roku. Coś fantastycznego! Bramkę można zobaczyć na tej stronie: http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10,91836,11246946,19__kolejka__GKS___Gornik_1_1__Pazdan__1_1_.html


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI