Remis w Derbach Londynu.

Chelsea traci kolejne punkty na wyjeździe. W spotkaniu z Wigan The Blues pożegnali się z wygraną w ostatnich minutach meczu. Kolejny remis w roli gościa oddala klub Romana Abramowicza od zespołów z Manchesteru, które w tej kolejce dopisały sobie 3 punkty.

Manchester United wygrał 5:0 z Fulham na Craven Cottage. Citizens strzelili trzy gole Stoke. Dublet zanotował Sergio Aguero, który ma już 13 bramek na koncie. W klasyfikacji strzelców jest drugi, za Robinem van Persie (16). Po rozegraniu 17 kolejki klub z niebieskiej części Londynu okupuje pozycję lidera z 44pkt. Czerwone Diabły mają 2 oczka mniej i 7 przewagi nad Tottenhamem.

The Blues stracili dotąd 20 bramek. To dopiero szósty wynik w Premier League. Najlepszą defensywą może pochwalić się Liverpool. Jose Reina piłkę z siatki wyciągał 13 razy. To trzeci remis ekipy AVB i drugi z rzędu. Ostatnie zwycięstwo zanotowali w starciu z liderem tabeli 12.12.11r. Poza Stamford Bridge zawodnicy spisują się fatalnie. W dziewięciu meczach uzbierali łącznie 15 punktów, strzelając 14 bramek i tracąc 8.

W pierwszym kwadransie meczu Chelsea nie istniała. W 10 minucie Emmanuel Adebayor skorzystał z dośrodkowania Garetha Bale’a i z pięciu metrów umieścił piłkę w siatce strzelając obok interweniującego Petra Cecha. Togijczyk strzelając 9 gola w 14 spotkaniu pracuje na definitywny transfer. Jest chwalony przez szkoleniowca Spurs:
Chciałbym go mieć u siebie na stałym kontrakcie. To będzie trudne, ale chcemy go mieć.
W sezonie 2010/11 Togijczyk był wypożyczony do Realu Madryt . Mimo zdobycia 8 goli Los Blancos nie zdecydowali się na transfer definitywny napastnika. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów zespoły Harry?ego Rendkappa i Jose Mourinho zmierzyły się ze sobą. Przed i w trakcie meczu kibice Spurs intonowali przyśpiewki w stronę Ade. Dziś bez niego nie wyobrażają sobie klubu.

Na 1:1 wyrównał Daniel Sturridge, który wygryzł ze składu Torresa, a może to Hiszpan swoją formą sam ustąpił miejsce 22-latkowi. Chelsea po rzucie wolnym wznowiła grę. Z lewego skrzydła dośrodkował wzdłuż linii pola karnego Ashley Cole. Niekryty Sturridge pokonał Brada Friedela strzałem lewą nogą z kilku metrów. Lewy obrońca Chelsea został wybrany Man of the Match. Gdyby nie jego zaangażowanie, dobre interwencje i podania, które mógł zamienić na co najmniej dwie asysty goście mogliby nie wywieźć z White Hart Lane nawet punktu.
Tuż przed przerwą Andre Villas-Boas musiał dokonać dwóch wymuszonych zmian w składzie co wpłynęło na przetasowania w obronie. Paulo Ferreira zastąpił Ivanovicia, a Oriol Romeu zmienił Obi Mikela. W wyniku kontuzji mięśniowej Nigeryjczyk przedwcześnie udał się do szatni.

Ramires został nagrodzony przez kibiców gwizdami po wślizgu od tyłu w nogi Bale’a. Howard Webb mógł ukarać Brazylijczyka nawet czerwoną kartką. W konsekwencji żółtego kartonika pomocnik opuści następny mecz z Fulham 26.12 rozgrywany na Stamford Bridge.
W 59 minucie Adebayor umieścił piłkę w siatce barkiem, ale wcześniej znajdował się na milimetrowym spalonym. Wielkie brawa należą się sędziemu linowemu, który wziął na siebie odpowiedzialność przy tej spornej sytuacji wyciągając chorągiewkę.
W końcówce meczu zawodnicy obu drużyn zmarnowali dwie setki. Sandro uderzył z 20 metrów, ale na posterunku był Cech, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę. W odpowiedzi Ramires próbował strzału sprzed pola karnego. Pomylił się o metr.

Obecny na trybunach Gianni Infantino był świadkiem 23 strzałów, i tylko dwóch bramek. Statystyka przemawia na korzyść gości (7- 16), którzy zmarnowali kilka stuprocentowych sytuacji.
Fernando Torres na murawę wszedł w 78 minucie zastępując Didiera Drogbę. Reprezentant WKS nadal ma wyższe notowania u portugalskiego szkoleniowca. Mistrz Świata i Europy może nie zagrać na Euro jeśli jego sytuacja w klubie nadal będzie niepewna. Napastnik strzelił w tym sezonie 2 gole i rozegrał 553 minuty.

Chelsea nie ma w mijających dniach dobrej prasy. John Terry ma otrzymać zarzuty w związku z rasistowskim zachowaniem względem Antona Ferdinanda, piłkarza QPR, którego miał obrazić słownie 23.10.11r. w meczu na Loftus Road.
Pierwszy raz od 11 lat zdarzyło się, by The Blues grając z Lillywhites byli niżej w tabeli od lokalnego rywala.

Kasia Bącalska
Dziennikarstwem zainteresowałam się paradoksalnie w klasie dziennikarskiej. Zaczynałam od organizacji wydarzeń kulturalnych w Katowicach m.in (Tydzień Teatrów Lalkowych), reportaży z "dzielnicy", felietonów sportowych dla gazetki szkolnej i tekstów "do szuflady". Przestało mi to wystarczać i zaczęłam publikować na pubsport.pl (znaleźć mnie też możecie na blogu - jedenastunamurawie.blox.pl) oraz na portalu transfery.info. W marcu tego roku poprowadziłam prezentację zawodników GKS Katowice wespół z Radosławem Bryłką - rzecznikiem klubu. Od października studentka.....choć jeszcze nie wie jaki kierunek i lokalizację weźmie na ster.