Remis w El Clasico

W siódmej kolejce La Liga FC Barcelona zremisowała u siebie 2-2 z Realem Madryt i zachowała 8 punktów przewagi nad odwiecznym rywalem.

W pierwszych minutach spotkania tempo gry nie było wysokie. Większość akcji ofensywnych obu zespołów kończyło się stratą w środku pola. W 13. minucie spotkania pierwszą okazję Los Blancos zmarnował Benzema, fatalnie kiksując przy uderzeniu z woleja. Chwilę później Ramos pomylił się o centymetry uderzając głową po kornerze.

Już w 23. minucie piłkarzom z Madrytu nie zabrakło precyzji. Wymieniając podania z prawej strony do lewej, piłki dotykali kolejno: Di Maria, Oezil, Marcelo, Khedira, Benzema, Ronaldo i Victor Valdes, który po idealnym uderzeniu Portugalczyka musiał wyciągać piłkę z siatki. Iście barcelońska akcja zakończona technicznym strzałem przy słupku.

Trzy minuty później powinno być już 2-0, ale w stuprocentowej sytuacji Benzema trafił tylko w słupek. Boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Dani Alves.

Niedługo cieszył się Real z prowadzenia. We własnym polu karnym minął się z piłką Pepe. Futbolówka wylądowała pod nogami Leo Messiego, a to musiało skończyć się bramką. 31. minuta i spotkanie rozpoczyna się od początku. Końcówka pierwszej połowy to nerwowa gra obu zespołów, pełna fauli i nieprecyzyjnych zagrań.

Na początku drugiej połowy doszło do pierwszej kontrowersji z udziałem sędziego. Po rzekomym faulu Pepe na Inieście, gracze Barcy domagali się rzutu karnego. Sędzia zdecydował jednak inaczej i podyktował (słusznie zresztą) tylko rzut rożny.

Geniuszem w 61. minucie błysnął znowu Leo Messi. Fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego dał Blaugranie prowadzenie. Casillas wyciągnął się jak struna, ale nie był w stanie wyciągnąć tej piłki.

Real wrócił do gry już po pięciu minutach. Odbiór w środku pola błyskawiczne prostopadłe podanie Oezila do Ronaldo i 2-2.

Parę chwil później Ronaldo ucierpiał przy nieudanej próbie przewrotki, był w stanie jednak kontynuować grę.

Barcelona do końca naciskała, nie była jednak w stanie wykreować sobie klarownej sytuacji do strzelenia bramki. Spotkanie zakończyło się remisem, co w lepszej sytuacji stawia klub z Katalonii, gdyż utrzymuje on 8 punktów przewagi w lidze nad Królewskimi. Do końca pozostało jednak jeszcze aż 31 spotkań, losy mistrzostwa Hiszpanii pozostają więc nadal nierozstrzygnięte.

Adam Śmietański

Sport, muzyka i gry – trzy pasje nadające sens mojemu życiu.
Niestety nie było mi dane spróbować swych sił w zawodowym sporcie, lecz jedynie pchnęło mnie to ku dziennikarskim wyzwaniom.
Koszykówka, piłka nożna, kolarstwo – moi faworyci wśród walczących o uwagę kibiców.