Resovia jedną nogą w Final 4! Cenna wygrana na Syberii!

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali z Lokomotiwem Nowosybirsk 3:1 w pierwszym meczu fazy play off 6 Ligi Mistrzów CEV. Rewanż za tydzień w Rzeszowie.

Kluczowe dla losów pierwszego seta były wymiany w okolicach drugiej przerwy technicznej. Wcześniej Asseco Resovia miała nieznaczną przewagę, którą Rosjanie zdołali jednak zniwelować i wyjść na prowadzenie 20:17. Niekorzystnej tendencji nie zatrzymał czas na żądanie trenera gości – Lokomotiw spokojnie dowiózł do końca wygraną 25:20.

Historia nie powtórzyła się w drugiej odsłonie. Tam także Resovia uzyskała na początku niewielką przewagę, ale tym razem zdołała ją utrzymać do końca. Co więcej, w decydujących wymianach siatkarze z Polski zagrali skutecznie blokiem i ostatecznie wygrali 25:21, unikając większych nerwów.

Trzeci set dostarczył wielu emocji, ale co najważniejsze, rozstrzygnięty został na korzyść Resovii. Wicemistrzowie Polski zmarnowali co prawda prowadzenie 24:22 i kilka piłek setowych, ale ostatecznie zdołali wygrać tę partię 29:27.

Podłamani takim obrotem spraw gospodarze oddali czwartego seta właściwie bez walki. Rzeszowianie szybko odskoczyli na kilka „oczek” i pewnie triumfowali 25:17.

Wynik 3:1 oznacza, że Resovii do awansu wystarczą dwa wygrane sety we własnej hali. Jeżeli Lokomotiw zdołałby wygrać 3:0 lub 3:1, wówczas będzie potrzebny złoty set. W każdym innym wypadku, do berlińskiego Final 4 awansuje Resovia.