Resovia pobita przed własną publicznością, awans ucieka…

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali we własnej hali z Lube Banca Macerata 0:3 i znacznie oddalili się od awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Do drugiej przerwy technicznej w pierwszym secie wszystko wyglądało doskonale. W starciu z renomowanym przeciwnikiem, Mistrzowie Polski spisywali się nadzwyczaj przyzwoicie i prowadzili nawet 15:11, a potem 16:13. Niestety wówczas zaczęły się ich kłopoty – Lube Banca odrobiła stratę i wyszła na minimalne prowadzenie. Właściwie do końca gra toczyła się punkt za punkt. Decydujący cios goście zadali w najlepszym momencie – wygrali akcję przy własnym podaniu mając set pointa przy wyniki 24:23.

Niemal identyczna, a nawet bardziej bolesna sytuacja miała miejsce w drugiej partii – tam rzeszowianie wygrywali 18:14 a i tak okazali się ostatecznie słabsi od rywali – nawet pomimo posiadania piłki setowej przy 24:23. Włosi wybronili się i wygrali 26:24.

W trzecim secie różnica była już dużo większa, aż sześciopunktowa. Od stanu 9:9 rosła przewaga Lube Banci, która wygrała 3:0 na wyjeździe i jest bardzo bliska awansu do następnej fazy. Resovia musiałaby wygrać mecz rewanżowy i zapisać na swoją korzyść także „złotego seta” by pozostać w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Dla gospodarzy najlepiej punktował Schöps – 15 pkt, u gości jeden punkt mniej miał Zajcew.