Resovia w koronie

Siatkarze Asseco Resovii po roku odzyskali tytuł mistrza Polski. Drużyna z Podkarpacia potrzebowała zaledwie trzech meczów, by zwyciężyć w rywalizacji z Lotosem Treflem Gdańsk. To trzecie mistrzostwo dla zespołu z Rzeszowa w ciągu ostatnich czterech lat.

Resoviacy przystępowali do wtorkowego meczu po dwóch zwycięstwach. Najpierw wygrali u siebie 3:0. Następnie zwyciężyli 3:2 w Trójmieście. Między tymi meczami przegrali jednak z gdańską ekipą w finale Pucharu Polski. Dziś wygrali 3:1, choć mecz nie zaczął się dla nich dobrze. Pierwszy set padł łupem gości, którzy pewnie zwyciężyli 25:19. W drugiej partii padł taki sam wynik, tyle że dla gospodarzy. Najbardziej zacięty był trzeci set. Po ogromnych emocjach i dramatycznej końcówce rzeszowianie wygrali 27:25. Czwarta odsłona nie przyniosła już takiego zwrotu akcji. Gdańszczanie chyba stracili wiarę w zdobycie mistrzostwa, co skutkowało tryumfem podopiecznych Andrzeja Kowala 25:18. MPV spotkania został Dawid Konarski.

Gratulacje należą się nie tylko mistrzom, ale także pokonanym w finale. Nikt raczej wielkich szans Lotosowi nie dawał, a drużyna Andrei Anastasiego zdobyła srebrny medal i sięgnęła po krajowy puchar, zaś Włoch po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych trenerów na świecie.