Rewolucja w siatkówce?

W niedzielę w Częstochowie zostanie rozegrany pokazowy mecz pomiędzy PGE Skrą Bełchatów, a kandydatami do gry w reprezentacji. Co ciekawe zwycięży ten, kto wygra pięć setów, po 15 punktów każdy.

Serwis Sport.pl poinformował, że niebawem może dojść do istnej rewolucji w siatkówce.Mirosław Przedpełski wpadł na pomysł, który ma przyśpieszyć grę, przez co stanie się ona bardziej emocjonująca dla kibiców. „Zwycięży ten, kto wygra pięć setów, każdy po 15 punktów bez konieczności uzyskania dwupunktowej przewagi”, powiedział prezes PZPS.

Nowy system ma zostać przetestowany w niedzielę o godzinie 19:00 w Częstochowie. W spotkaniu pokazowym PGE Skra Bełchatów zmierzy się z drużyną złożoną z siatkarzy ligowych, którzy będą kandydatami do gry w reprezentacji. Według wyliczeń każdy set powinien trwać od 10 do 15 minut. Pomysłodawca jest zdania, iż jeśli pomysł spodoba się FIVB czeka nas prawdziwa siatkarska rewolucja.

„Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. W teorii może to uatrakcyjnić rozgrywki. Szybkie sety będą trzymać w napięciu, a błędy nie zostaną wybaczone”, powiedział prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki.

„Matematycznie wychodzi, że przy dziewięciu setach z maksymalną liczbą zdobytych punktów wyjdzie nawet ze 30 dodatkowych akcji więcej niż teraz. Daje to dodatkowe kilkanaście minut do i tak dość długiego meczu. Nie wiem czemu mają służyć nowe przepisy. Nierzadko od stanu 0:2 niektóre zespoły doprowadzają do wygranej 3:2. Po co zmieniać coś, co tego nie wymaga”, stwierdził Wojciech Drzyzga.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Patryk Gęsicki
Student V roku politologii myślący poważnie o dziennikarstwie sportowym. Pasje? Jest ich mnóstwo. Public Relations, piłka nożna, siatkówka (czynnie i biernie), muzyka (głównie R&B, pop, dance), psychologia, film, radio. Pracowałem już w takich serwisach jak fcb24.com, transfery.info, dumakatalonii.pl, od niedawna gościnnie piszę dla pubsport.pl.