RG 2014: Radwańska i Janowicz w trzeciej rundzie! Trwa rzeź faworytów

Roland Garros

Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz bez straty seta wygrali swoje mecze 2. rundy wielkoszlemowego French Open. Krakowianka pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą, a łodzianin zwyciężył Fina Jarkko Nieminena. Z turniejem pożegnały się natomiast słynne siostry Williams.

Janowicz przystąpił do boju z Nieminenem podbudowany pierwszym zwycięstwem od lutego, które odniósł w niedzielę. Nieminen w poprzedniej rundzie stoczył pięciosetowy bój z Michałem Przysiężnym, ale z drugim Polakiem nie poszło mu już tak dobrze. Jerzy Janowiz wygrał pierwsze dwa sety w tie-breakach, oba po 7:4. W ostatniej odsłonie było jeszcze lepiej i zakończyła się ona rezultatem 6:4.

Przed Polakiem trzecia runda, czyli faza na której zatrzymał się rok temu przegrywając ze Stanem Wawrinką. Teraz też nie będzie łatwo, bo po drugiej stronie siatki stanie faworyt gospodarzy Jo-Wilfried Tsonga.

W środę w męskim turnieju nie było niespodzianek na miarę wtorkowego odpadnięcia Wawrinki. Do trzeciej rundy awansowali m.in. Novak Djoković i Roger Federer, którzy rozegrali trzysetowe mecze.

***

W turnieju kobiecym liczymy na dobry wynik Agnieszki Radwańskiej. Trzecia rakieta świata na razie nie miała zbyt wymagających przeciwniczek – Czeszka Pliskova, podobnie jak Chinka Zhang nie była w stanie ugrać nawet jednego seta. Pierwsza partia spotkania skończyła się rezultatem 6:3, druga trwała o jednego gema dłużej – 6:4.

W trzeciej rundzie Radwańska zmierzy się z Alją Tomljanović z Chorwacji, która dziś wygrała z numerem 32 tegorocznego turnieju – Jeleną Wiesniną. W środę Polce ubyła bardzo poważna konkurentka. Serena Williams, głowna faworytka turnieju przegrała z Hiszpanką Garbine Muguruzą 2:6 2:6. Amerykanka mogła być przeciwniczką Polki w ewentualnym półfinale. Teraz najgroźniejszą rywalką w tej połówce drabinki wydaje się być Rosjanka Maria Szarapowa.

Taki obrót wydarzeń sprawił, że Agnieszka jest w tej chwili najwyżej rozstawioną zawodniczką we French Open 2014. Z paryską mączką rozstały się już jedynka (wspomniana Williams) i dwójka – Chinka Na Li ograna przez Francuzkę Kristinę Mladenović.