Jesteś tutaj:
Home > Dyscypliny sportowe na IO Rio 2016 > Pływanie na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016

plywanieTerminarz, wyniki,medaliści, kadra Polski areny oraz inne informacje na temat zawodów pływania podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

[tab:Terminarz]

6/7.08

7/8.08

8/9.08

9/10.08

10/11.08

11/12.08

12/13.08

13/14.08

[tab:Medaliści i wyniki]

6/7.08

Pływanie - 400 m zmiennym (M)

1. Hagino (JPN) 04:06,0
2. Kalisz (USA) 04:06,8
3. Seto (JPN) 04:09,7
4. Lirtchfield (GBR) 04:11,6
5. Litherland (USA) 04:11,7
6. Fraser-Holmes (AUS) 4:11,90 

Pływanie - 400 m dowolnym (M)

1. Horton (AUS) 03:41,5
2. Sun (CHN) 03:41,7
3. Detti (ITA) 03:43,5
4. Dwyer (USA) 03:44,0
5. Jaeger (USA) 03:44,2
6. Guy (GBR) 03:44,7

Pływanie - 400 m zmiennym (K)

1. Hosszu (HUN) 4:26,36 WR
2. Diardo (USA) 04:31,2
3. Belmonte Garcia (ESP) 04:32,4
4. Miley (GBR) 04:32,5
5. Overholt (CAN) 04:34,7
6. Beisel (USA 04:35,0

Pływanie 4x100 dowolnym (K)

1. Australia 3:30,65 WR
2. USA 03:31,9
3. Kanada 03:32,9
4. Holandia 03:33,8
5. Szwecja 03:35,9
6. Włochy 03:36,8

7/8.08

Pływanie - 100 m motylkowym (K)

1. Sjostrom (SWE) 55,48 WR
2. Oleksiak (CAN) 56,46
3. Vollmer (USA) 56,63
4. Chen (CHN) 56,72
5. Lu (CHN) 56,76
6. Ikee (JPN) 56,86

Pływanie - 100 m klas. (M)

1. Peaty (GBR) 57,13 WR
2. Van Der Burgh (RPA) 58,69
3. Miller (USA) 58,87
4. Cordes (USA) 59,22
5. Gomes (BRA) 59,31
6. Koseki (JPN) 59,37

Pływanie - 400 m dow. (K)

1. Ledecky (USA) 03:56,46 WR
2. Carlin (GBR) 04:01,2
3. Smith (USA) 04:01,9
4. Kapas (HUN) 04:02,4
5. MacLean (CAN) 04:04,7
6. Cook (AUS) 04:05,3

Pływanie - 4x100 dow. (M)

1. USA 03:09,9
2. Francja 0,85625
3. Australia 03:11:37
4. Rosja 03:11,6
5. Brazylia 03:13,2
6. Belgia 03:13,6

8/9.08

Pływanie - 100 m klas. (K)

1. King (USA) 1:04,93 OR
2. Efimowa (RUS) 01:05,5
3. Melili (USA) 01:05,7
4. Shi (CHN) 
5. Nicol (CAN) 
6. Luthersdottir (ISL) 

Pływanie - 100 m grzbiet. (M)

1. Murphy (USA) 51,97 OR
2. Xu (CHN) 52,31
3. Plummer (USA) 52,4
4. Larkin (AUS) 
5. Lacourt (FRA) 
6. Ryłow (RUS) 

Pływanie - 100 m grzbiet. (K)

1. Hosszu (HUN) 58,45
2. Baker (USA) 58,75
3. Masse (CAN) 58,76
3. Fu (CHN) 58,76
5. Nielsen (DEN) 
6. Smoliga (USA) 

Pływanie - 200 m dow. (M)

1. Sun (CHN) 01:44,7
2. Le Clos (RPA) 01:45,2
3. Dwyer (USA) 01:45,2
4. Guy (GBR) 
5. Haas (USA) 
6. Biedermann (GER) 

[tab:Kadra PL]

 

  • Sztafeta 4×100 m – s. dowolny (K)
  • Sztafeta 4×100 m – s. dowolny (M)
  • Sztafeta 4×200 m – s. dowolny (M)
  • Sztafeta 4×100 m – s. zmienny (M)
  • Katarzyna Baranowska
  • Kacper Klich – Sztafeta
  • Diana Sokołowska – 4×100 dowolnym
  • Paweł Werner- Sztafeta
  • Katarzyna Wilk- 4×100 dowolnym
  • Konrad Czerniak – 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym
  • Filip Wypych – 50 m stylem dowolnym
  • Paweł Juraszek – 50 m stylem dowolnym
  • Jan Świtkowski – 200 m stylem dowolnym
  • Kacper Majchrzak – 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym
  • Paweł Korzeniowski – 100 m stylem motylkowym
  • Filip Zaborowski – 400 m stylem dowolnym
  • Wojciech Wojdak – 400 m stylem dowolnym, 1500 m stylem dowolnym
  • Mateusz Sawrymowicz – 1500 m stylem dowolnym
  • Radosław Kawęcki – 200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym
  • Tomasz Polewka – 100 m stylem grzbietowym
  • Marcin Stolarski – 100 m stylem klasycznym
  • Aleksandra Urbańczyk – 50 m stylem dowolnym
  • Anna Dowgiert – 50 m stylem dowolnym, 4×100 dowolnym
  • Alicja Tchórz – 200 m stylem grzbietowym, 4×100 dowolnym
  • Joanna Zachoszcz – 10 km

 

[tab:END]

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama

Dodaj komentarz

Top