Jesteś tutaj:
Home > Kadra Polski na Igrzyska Rio 2016

Prezentujemy aktualną kadrę Polski na Igrzyska Olimpijskie Rio de Janeiro 2016. 

Badminton

badminton

  • Adrian Dziółko (singiel)
  • Adam Cwalina/Przemysław Wacha (debel)
  • Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba (mikst)

Boks

Boks

  • Tomasz Jabłoński (kat. -75 kg)
  • Igor Jakubowski (kat. -91 kg)

Gimnastyka sportowa

gimnastyka sportowa

  • Katarzyna Jurkowska-Kowalska (wielobój, skok, poręcze, równoważnia, ćwiczenia wolne)

Jeździectwo

jezdziectwo

  • Paweł Spisak/Banderas (WKKW indywidualnie)

Judo

judo

  • Arleta Podolak (kat. -57 kg)
  • Katarzyna Kłys (kat. -70 kg)
  • Daria Pogorzelec (kat. -78 kg)
  • Maciej Sarnacki (kat. +100 kg)

Kajakarstwo

kajakarstwo gorskie

  • Ewelina Wojnarowska (K1 500 m)
  • Beata Mikołajczyk/Karolina Naja (K2 500 m)
  • Marta Walczykiewicz (K1 200 m)
  • Marta Walczykiewicz/Karolina Naja/Beata Mikołajczyk/Edyta Dzieniszewska-Kierkla (K4 500 m)
  • Michał Kudła/Mateusz Kamiński (C2 1000 m)
  • Tomasz Kaczor (C1 1000 m)
  • Paweł Kaczmarek (K1 200 m)

Kajakarstwo górskie

kajakarstwo gorskie

  • Piotr Szczepański/Marcin Pochwała (C2)
  • Natalia Pacierpnik (K1)
  • Grzegorz Hedwig (C1)
  • Maciej Okrąglak (K1)

Kolarstwo MTB

kolarstwo gorskie

  • Katarzyna Solus-Miśkowicz
  • Maja Włoszczowska

Kolarstwo szosowe

kolarstwo

  • Maciej Bodnar (ITT, wyścig ze startu wspólnego)
  • Michał Kwiatkowski (ITT, wyścig ze startu wspólnego)
  • Michał Gołaś (wyścig ze startu wspólnego)
  • Rafał Majka (wyścig ze startu wspólnego)
  • Katarzyna Niewiadoma (ITT, wyścig ze startu wspólnego)
  • Anna Plichta (ITT, wyścig ze startu wspólnego)
  • Małgorzata Jasińska (wyścig ze startu wspólnego)

Kolarstwo torowe

kolarstwo torowe

  • Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki, Damian Zieliński (Sprint drużynowy )
  • Damian Zieliński (Sprint indywidualny, Keirin)
  • Rafał Sarnecki (Sprint indywidualny)
  • Krzysztof Maksel (Keirin)
  • Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska, Małgorzata Wojtyra (Wyścig drużynowy na dochodzenie)
  • Daria Pikulik lub Małgorzata Wojtyra (Omnium)
  • Kamil Kuczyński – rezerwowy
  • Katarzyna Pawłowska – rezerwowa

Lekkoatletyka

lekkoatletyka

Kobiety:
1. Emilia Ankiewicz – 400m ppł
2. Maria Andrejczyk – oszczep
3. Iga Baumgart – 4×400
4. Paulina Buziak – chód 20km
5. Angelika Cichocka – 1500
6. Martyna Dąbrowska – 4×400
7. Agnieszka Dygacz – chód 20km
8. Sofia Ennaoui – 1500
9. Joanna Fiodorow – młot
10. Agata Forkasiewicz – 4×100
11. Żaneta Glanc – dysk
12. Paulina Guba – kula
13. Małgorzata Hołub – 400, 4×400
14. Anna Jagaciak-Michalska – trójskok
15. Joanna Jóźwik – 800
16. Anna Kiełbasińska – 200, 4×100
17. Karolina Kołeczek – 100m ppł
18. Klaudia Konopko – 4×100
19. Malwina Kopron – młot
20. Matylda Kowal – 3000m prz.
21. Katarzyna Kowalska – maraton
22. Iwona Lewandowska – maraton
23. Kamila Lićwinko – wzwyż
24. Joanna Linkiewicz – 400m ppł
25. Marika Popowicz-Drapała – 4×100
26. Ewelina Ptak – 4×400
27. Katarzyna Sokólska – 4×100
28. Monika Stefanowicz – maraton
29. Ewa Swoboda – 100, 4×100
30. Agnieszka Szwarnóg – chód 20km
31. Justyna Święty – 400, 4×400
32. Karolina Tymińska – 7-bój
33. Danuta Urbanik – 1500
34. Anita Włodarczyk – młot
35. Patrycja Wyciszkiewicz- 4×400

Mężczyźni:
1. Rafał Augustyn – chód 50km
2. Sylwester Bednarek – wzwyż
3. Adrian Błocki – chód 50km
4. Konrad Bukowiecki – kula
5. Damian Czykier – 110m ppł
6. Patryk Dobek – 400m ppł, 4×400
7. Paweł Fajdek – młot
8. Rafał Fedaczyński – chód 50km
9. Łukasz Grzeszczuk – oszczep
10. Michał Haratyk – kula
11. Karol Hoffmann – trójskok
12. Jakub Jelonek – chód 20km
13. Artur Kozłowski – maraton
14. Kacper Kozłowski – 4×400
15. Łukasz Krawczuk – 4×400
16. Marcin Krukowski – oszczep
17. Jakub Krzewina – 4×400
18. Adam Kszczot – 800
19. Marcin Lewandowski – 800
20. Piotr Lisek – tyczka
21. Tomasz Majewski – kula
22. Piotr Małachowski – dysk
23. Wojciech Nowicki – młot
24. Rafał Omelko – 400, 4×400
25. Michał Pietrzak – 4×400
26. Yared Shegumo – maraton
27. Robert Sobera – tyczka
28. Henryk Szost – maraton
29. Wojciech Theiner – wzwyż
30. Robert Urbanek – dysk
31. Paweł Wiesiołek – 10-bój
32. Paweł Wojciechowski – tyczka
33. Karol Zalewski – 200
34. Krystian Zalewski – 3000m prz.

Łucznictwo

lucznictwo

  • Karina Lipiarska-Pałka

Pięciobój nowoczesny

piecioboj nowoczesny

  • Oktawia Nowacka (zawody indywidualne)
  • Anna Maliszewska (zwody indywidualne)
  • Szymon Staśkiewicz (zawody indywidualne)

Piłka ręczna

pilka reczna

  • Sławomir Szmal
  • Piotr Wyszomirski
  • Michał Daszek
  • Michał Szyba
  • Krzysztof Lijewski
  • Łukasz Gierak
  • Przemysław Krajewski
  • Karol Bielecki
  • Adam Wiśniewski
  • Mateusz Jachlewski
  • Kamil Syprzak
  • Mateusz Kus
  • Michał Jurecki
  • Bartosz Jurecki
  • Piotr Chrapkowski (rezerwowy)

Siatkówka

siatkowka

  • Bartosz Bednorz (PGE Skra Bełchatów)
  • Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
  • Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk)
  • Michał Kubiak (Panasonic Panthers)
  • Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
  • Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów)
  • Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów
  • Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów)
  • Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)
  • Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
  • Bartosz Kurek (JT Thunders)
  • Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Siatkówka plażowa

siatkowka plażowa

  • Monika Brzostek/Kinga Kołosińska
  • Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel
  • Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

Pływanie

plywanie

  • Sztafeta 4×100 m – s. dowolny (K)
  • Sztafeta 4×100 m – s. dowolny (M)
  • Sztafeta 4×200 m – s. dowolny (M)
  • Sztafeta 4×100 m – s. zmienny (M)
  • Katarzyna Baranowska
  • Kacper Klich
  • Diana Sokołowska
  • Paweł Werner
  • Katarzyna Wilk
  • Konrad Czerniak – 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym
  • Filip Wypych – 50 m stylem dowolnym
  • Paweł Juraszek – 50 m stylem dowolnym
  • Jan Świtkowski – 200 m stylem dowolnym
  • Kacper Majchrzak – 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym
  • Paweł Korzeniowski – 100 m stylem motylkowym
  • Filip Zaborowski – 400 m stylem dowolnym
  • Wojciech Wojdak – 400 m stylem dowolnym, 1500 m stylem dowolnym
  • Mateusz Sawrymowicz – 1500 m stylem dowolnym
  • Radosław Kawęcki – 200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym
  • Tomasz Polewka – 100 m stylem grzbietowym
  • Marcin Stolarski – 100 m stylem klasycznym
  • Aleksandra Urbańczyk – 50 m stylem dowolnym
  • Anna Dowgiert – 50 m stylem dowolnym
  • Alicja Tchórz – 200 m stylem grzbietowym
  • Joanna Zachoszcz – 10 km

Podnoszenie ciężarów

podnoszenie ciezarow

  • Bartłomiej Bonk (105 kg)
  • Arkadiusz Michalski (105 kg)
  • Adrian Zieliński (94 kg)
  • Tomasz Zieliński (94 kg)
  • Patrycja Piechowiak (69 kg)

Strzelectwo

strzelectwo

  • Sylwia Bogacka – Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m, Karabin pneumatyczny 10 m
  • Agnieszka Nagay – Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m, Karabin pneumatyczny 10 m
  • Aleksandra Jarmolińska – Skeet
  • Piotr Daniluk – Pistolet pneumatyczny 10 m, Pistolet szybkostrzelny 25 m
  • Klaudia Breś – Pistolet pneumatyczny 10 m, Pistolet sportowy 25 m

Szermierka

szermierka

  • Marta Puda – Szabla drużynowo
  • Aleksandra Socha – Szabla indywidualnie + drużynowo
  • Bogna Jóźwiak – Szabla indywidualnie + drużynowo
  • Małgorzata Kozaczuk – Szabla indywidualnie + drużynowo
  • Hanna Łyczbińska – Floret indywidualnie

Taekwondo

taekwoondo

  • Karol Robak (kat. – 68 kg)
  • Piotr Paziński (kat. – 80 kg)

Wioślarstwo

wioslarstwo

  • Krystian Arnowski
  • Mateusz Biskup
  • Marcin Brzeziński
  • Mikołaj Burda
  • Wiktor Chabel
  • Monika Ciaciuch
  • Weronika Deresz
  • Joanna Dorociak
  • Robert Fuchs
  • Magdalena Fularczyk-Kozłowska
  • Miłosz Jankowski
  • Piotr Juszczak
  • Agnieszka Kobus
  • Joanna Leszczyńska
  • Natalia Madaj
  • Artur Mikołajczewski
  • Dariusz Radosz
  • Zbigniew Schodowski
  • Maria Springwald
  • Michał Szpakowski
  • Daniel Trojanowski
  • Natan Węgrzycki-Szymczyk
  • Anna Wierzbowska
  • Maria Wierzbowska
  • Mateusz Wilangowski
  • Mirosław Ziętarski
  • Sylwia Lewandowska – rezerwowa
  • Dawid Grabowski – rezerwowy

Tenis stołowy

tenis stolowy

  • Li Quian (zawody indywidualne + drużynowo)
  • Natalia Partyka (drużynowo)
  • Katarzyna Grzybowska (drużynowo)
  • Wang Zengyi (indywidualnie + drużynowo)
  • Jakub Dyjas (indywidualnie + drużynowo)
  • Daniel Górak (drużynowo)
  • Kinga Stefańska – rezerwowa
  • Patryk Zatówka – rezerwowy

Tenis ziemny

tenis

  • Agnieszka Radwańska (singiel)
  • Jerzy Janowicz (singiel)
  • Łukasz Kubot/Marcin Matkowski (debel)

Triathlon

triathlon

  • Agnieszka Jerzyk (indywidualnie)

Żeglarstwo

zeglarstwo

  • Piotr Myszka (RS:X)
  • Małgorzata Białecka (RS:X)
  • Kacper Ziemiński (Laser)
  • Irmina Mrózek Gliszczyńska/Agnieszka Skrzypulec (470)
  • Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński (49er)

Zapasy

zapasy

  • Iwona Matkowska (-48 kg)
  • Katarzyna Krawczyk (-53 kg)
  • Monika Michalik (-63 kg)
  • Agnieszka Wieszczek-Kordus (-69 kg)
  • Magomedmurad Gadżijew (-65 kg)
  • Zbigniew Baranowski (-86 kg)
  • Radosław Baran (-97 kg)
  • Robert Baran (-125 kg)

Stan na 14/07/16

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama

Dodaj komentarz

Top