Nocne Rio #15 – Chińska końcówka /podsumowanie/

Z trzech nielekkoatletycznych finałów tej nocy dwa zakończyły się sukcesem Chin. Dzięki temu walka o drugie miejsce w klasyfikacji medalowej jeszcze trwa.

Zmagania lekkoatletyczne są podsumowanie osobno w tym miejscu.

Ostatnie dwie kategorie taekwondo, bez naszych reprezentantów, przyniosły medale ośmiu krajom. Taekwondo jak mało która dyscyplina rozrzuca medale dla wielu nacji – w podziale 32 krążków partycypowało aż 20 krajów! U pań w kategorii +67 kg złoto dla Chin, srebro dla Meksyku, medale brązowe dla USA i Wielkiej Brytanii. U panów +80 kg wygrał Azer pokonując w finale reprezentanta Nigru. Na podium stali też Koreańczyk i Brazylijczyk.

Już właściwie nad ranem polskiego czau zakończył się finał siatkówki pań. Chinki, po zajęciu czwartego miejsca w grupie z dwoma zwycięstwami, pokonały w ćwierćfinale 3:2 Brazylię, w półfinale 3:1 Holandię i w finale 3:1 (-19,17,22,23) Serbię. Które to Serbki również kończą turniej z pięcioma zwycięstwami i trzema porażkami.

W klasyfikacji medalowej prowadzą Amerykanie (43-37-36). Za nimi wciąż Brytyjczycy (27-22-17), ale już o krok za nimi są Chiny (26-18-26). Polska (2-3-6) na 29. miejscu. Za Ukrainą, a przed Koreą Północną i Serbią.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Paweł Kazimierczyk
Wrocławianin, student Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. W styczniu 2010 rozpocząłem prowadzenie bloga olimpijsko.blox.pl. Grudzień tegoż roku przyniósł mi zaproszenie do PubSportu, kolejna zima zaowocowała z kolei przeniesieniem bloga do serwisu naTemat.pl, gdzie można mnie znaleźć pod adresem pawelkazimierczyk.natemat.pl. Pisuję o wielu dyscyplinach. Być może wygląda to tak, że myślę, że znam się na wszystkim, ale sądzę, że przeboleję taką opinię i będę robił swoje. Największe emocje wzbudzają we mnie zawody w których sportowcy występują pod barwami narodowymi, stąd też ogromna fascynacja imprezą jaką są Igrzyska Olimpijskie. Przy czym wobec tych wszystkich rozgrywek niemal zawsze w ślepej kibicowskiej naiwności wierzę w sukces tych pod biało-czerwonym sztandarem.
http://pawelkazimierczyk.natemat.pl

Dodaj komentarz