Szczypiorniści wracają z Rio bez medalu

Polska przegrała w Rio z Niemcami  25:31 w meczu o trzecie miejsce turnieju szczypiornistów. Biało-czerwoni wrócą do kraju bez medali.

Początkowe minuty nie zapowiadały dość wyraźnej porażki naszych piłkarzy ręcznych w meczu z Niemcami. W pierwszej połowie zdarzyło nam się nawet prowadzić 8:5. Im dłużej trwała ta potyczka, tym bardziej widoczna była jednak różnica w jakości kadr obu zespołów. Niemcy spokojnie rotowali sowim składem, a my ponownie graliśmy bez zmian na kilku pozycjach. Nie mogło to się skończyć inaczej jak porażką 25:31 i czwartym miejscem w turnieju olimpijskim.

W ostatnim kwadransie Niemcy też złapali zadyszkę i przestój, ale nasi szczypiorniści nie potrafili wykorzystać tego do odrobienia przynajmniej części strat. Graliśmy wolno i nieskutecznie w ataku, swoje zrobił też niemiecki bramkarz Woff. Kadra Dujszebajewa wróci zatem z Rio bez medali, ale na pewno z podniesionymi głowami.