Robert Kubica oficjalnie w Lotus Renault GP !

Stało się to, o czym od dawna donosiły media.Oficjalna strona Renault F1 Team podała, że dziś doszło do oficjalnego połączenia koncernu Lotus Group ze stajnią wyścigową Renault. Nowy zespół, którego kierowcą będzie Robert Kubica będzie w sezonie 2011 nosił nazwę Lotus Renault GP.

Firma Renault będzie nadal poważnym partnerem zespołu – jako dostawca silników i technologicznych rozwiązań może reklamować się w nazwie. W 2011 roku Lotus Renault GP zaprezentuje na torze nowy typ bolidu. Czarno-złoty pojazd będzie nawiązywał do barw zespołu Lotus z lat 70 i 80, kiedy to zespół świętował zdobycie czterech mistrzostw świata konstruktorów i trzech mistrzostw globu kierowców. Efektowne malowanie bolidu Lotus zawdzięczał swojemu sponsorowi. John Player & Sons – producent wyrobów tytoniowych reklamował na bolidach zespołu swój najważniejszy produkt, papierosy John Player Special do 1986 roku. Wtedy kibice podziwiali takich zawodników jak Fittipaldi, Andretti czy Mansell, teraz o triumfy w barwach nowego potentata będzie walczył Robert Kubica.
Firma Lotus należy do malezyjskiego przedsiębiorstwa Proton. Dodam, że nie wolno łączyć nowo powstałego teamu Lotus Renault GP z „zielonym” zespołem Lotus, który w 2010 zmagał się w serii Formuły 1 (kierowcy Kovalainen i Trulli). Wtedy to nazwa „Lotus” została jedynie użyczona teamowi Litespeed. Stajnia ta powstała w wyniku porozumienia rządu Malezji z firmą Proton. W sezonie 2011 Lotus (vide Litespeed) będzie jeździł pod batutą Mike Gascoyne’a i malezyjskich miliarderów prawdopodobnie jako „Malaysia F1 team”.

 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Hacker
?