Roland Garros 2014 już bez Polaków – Janowicz poległ z Tsongą

Roland Garros

Jerzy Janowicz przegrał 4:6 4:6 3:6 z JoWilfiredem Tsongą w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros 2014. Polak zagrał niezłe spotkanie, ale w decydujących momentach okazał się słabszy od bardziej doświadczonego i faworyzowanego rywala.

Pierwszy set był widowiskiem bardzo wyrównanym, w którym obaj tenisiści prezentowali wysoki poziom, a Janowicz przypominał tenisistę ze swoich najlepszych czasów. Przy prowadzeniu Tsongi 5:4 Polak miał serwować, by doprowadzić do remisu, przy przewadze popełnił jednak podwójny błąd serwisowy i po chwili musiał bronić setbola. Nie udało mu się to i po 42 minutach ładnej gry przegrał seta 4:6

Druga partia rozpoczęła się znakomicie dla łodzianina, który przełamał rywala już w pierwszym gemie. Niestety przy prowadzeniu 2:1 nie utrzymał serwisu i walka rozpoczęła się praktycznie od nowa. Niestety powtórzyła sytuacja sprzed ok 40 minut, gdy w decydującym Momencie Polaka zawiódł serwis. Przy stanie 4:5 dał się on kolejny raz przełamać i przegrywał już 0:2.

W trzecim secie JJ znów przełamał Tsongę na samym początku, ale momentalnie roztrwonił tę przewage w kolejnym gemie. To podziałało na niego deprymująco, wkrótce starcił kolejnego gema serwisowego i przegrywając 3:5 musiał desperacko szukać breaka. Niestety nie powiodło mu się to i spotkanie zakończyło się po dwóch godzinach walki.

Tsonga w 1/8 finału zagra z Novakiem Djokovicem. Janowicz powtórzył osiągnięcie sprzed roku, gdy także odpadł z Rolanda Garrosa w trzeciej rundzie. W związku z tym jego na jego koncie punktowym nic się nie zmieniło.