El. Roland Garros ’14: Linette odpadła w pierwszym meczu

Roland Garros

Magda Linettte przegrała w pierwszej rundzie kwalifikacji Roland Garros 2014 z Ksenią Pierwak 3:6, 7:6, 3:6.

Początek meczu Magdy Linette z Ksenią Pierwak zwiastował duże kłopoty dla Polki. W pierwszym secie bardzo szybko dała się ona przełamać i przegrała 3;6.

Na szczęście w drugiej partii lepiej pilnowała własnego podania, a na dodatek sama pokusiła się breaka. Miało to miejsce w siódmym gemie i dawało jej prowadzenie 4:3. Niestety chwilę potem Rosjanka wywalczyła przełamanie powrotne i walka w tym secie zaczęła się "od nowa". Linette nie poddawała się i w jedenastym gemie znów wygrała przy podaniu rywalki. Nie dało jej to wiele, bo za moment na tablicy ponownie wyświetlał się remis. Pierwak odrobiła startę i doprowadziła do remisu 6:6. Trzeci raz Rosjanka nie uciekła jednak spod topora i w tie-breaku gładko przegała 2:7.

W trzecim secie powtórzyła się sytuacja z pierwszego – jedno przełamanie (w siódmym gemie), wystarczyło, by Pierwak zapewniła sobie wygraną 6:3.