Rosja pewnie pokonała Szwecję i zagra w finale MŚ w hokeju 2014

Rosja wygrała ze Szwecją 3:1 w półfinale MŚ w hokeju na lodzie Białoruś 2014. Ekipa Sbornej uporała się z rywalem dość pewnie, mimo że przegrywała po kilkunastu sekundach gry.

"Złe miłego początki" zanotowali tego dnia hokeiści reprezentcji Rosji. Już w 19. sekundzie gry Moller dał prowadzenie Szwecji. Co więcej chwilę potem jeden z Rosjan został odesłany na ławkę kar, ale Szwedzi mimo naporu nie podwyższyli wyniku. Po mniej więcej pięciu minuntach Rosjanie doszli do głosu i jeszcze przed upływem pierwszej tercji objęli prowadzenie gole zdobyli Płotnikow (14. minuta) i Szirokow (19 minuta). Na domiar złego dla Szwecji, w 32. minucie spotkania na 3:2 podwyższył Biełow.

Przez kolejne minuty Rosjanie kontrolowali mecz ograniczając groźne akcje Szwedów niemal do minumum. W ostatnich 120 sekundach Szwedzi zdjęli bramkarza i podjęli maksymalne ryzyko. Dość szybko przyniosło to efekt w postaci wykluczenia dla jednego z rywali i uzyskania przewagi 6 na 4. Powodem kary był fakt, że Rosjanie poruszyli bramkę, na którą strzelał akurat jeden ze Szwedów. Usilny napór Skandynawów nie dał im jednak nawet kontaktowego gola. W końcówce doszło do szarpaniny, w której Jakowlew próbując zaatakować przeciwnika… wszedł w kontakt z jednym z arbitrów. Wiele do powiedzenia mieli sobie także członkowie sztabów obu drużyn.

Rosja wygrała 3:1 odnosząc 9 kolejne zwycięstwo na tych mistrzostwach. Finał w niedzielę o 20:00

W drugim półfinale o 17:45 Finlandia zagra z Czechami