Rozlosowano drabinki Roland Garros 2014; znamy rywali Polek i Polaków

Tenis piłka rakieta

W Paryżu rozlosowano drabinki turniejów singlowych Roland Garros 2014, w których zagra łącznie szóstka reprezentantów Polski. Sprawdź z kim przyjdzie im się zmierzyć.

W turnieju męskim, gdzie tytułu będzie bronił Rafael Nadal, zagrają trzej Polacy – Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny i Łukasz Kubot. Co ciekawe już w drugiej rundzie może dość do polskiego starcia – jeżeli Janowicz pokona 33-letniego Estrellę Burgosa z Dominikany, a Michał Przysiężny zwycięży Jarko Nieminena z Finlandii, to potem staną na przeciw siebie. 

Łukasz Kubot na "pierwszy ogień" wylosował rozstawionego z 18 Łotysza Ernesta Gulbisa. Jeżeli udało by mu się wyeliminować tego rywala, to potem zagra z Francuzem Benneteau lub jednym z kwalifikantów.

Pełna drabinka męskiego French Open 2014 >>

W rywalizacji pań także wezmą udział trzy nasze reprezentantki. Najbardziej liczymy oczywiście na Agnieszkę Radwańską (3), która w pierwszym meczu zagra z Chinką Zhang, notowaną na 34. miejscu w rankingu WTA. W dalszych rundach na Agę czekać mogą m.in.: Rosjanka Wiesnina, Hiszpanka Suarez Navarro lub Francuzka Cornet. W drugiej rundzie Aga zagrać może z triumfatorką meczu Johansson – Pliskova. W ewentualnym ćwierćfinale Polka może mieć po drugiej stronie siatki m.in. Angelikę Kerber lub Flavię Pennettę. Gdyby krakowianka przebiła się do 1/2 finału, to tam czekać na nią mogą Maria Szarapowa (7) lub Serena Williams (1)

Urszula Radwańśka w piewszej rundzie trafiła na Rosjankę Magdalenę Rybarikową (35. miejsce WTA), a Katarzyna Piter zagra z Angeliką Kerber (8). Kasia znajduje się w tej samej ćwiartce drabinki co Agnieszka Radwańska.

Pełna drabinka kobiecego Roland Garros 2014 >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/