Ruszają hokejowe MŚ dywizji IA, na początek Polacy zagrają z Włochami

Polska - Chorwacja hokej na lodzie 2014

Od meczu z Włochami rozpoczną udział w hokejowym Mistrzostwach Świata Dywizji IA polscy hokeiści. Starcie to planowane jest na niedzielę na 20:30. Wcześniej w krakowskiej Tauron Arenie odbędą się dwa inne pojedynki.

Włosi są spadkowiczami z elity i zajmują obecnie 18. miejsce w światowym rankingu. Dla porównania Polska jest 24. (najniższy ranking spośród wszystkich uczestników turnieju). Mimo tego, wielu obserwatorów uważa, że biało-czerwonych stać na włączenie się nawet do walki o awans. By tego dokonać, trzeba w Krakowie zając przynajmniej drugie miejsce. Do dywizji IB spadnie z kolei najsłabszy z uczestników turnieju.

Nim dojdzie do konfrontacji Polski z Włochami, rozegrane zostaną pojedynki Węgry – Japonia (13:00) oraz Ukraina – Kazachstan (16:30). Transmisje z mistrzostw przeprowadzi TVP Sport. Dziś pokaże mecz numer jeden oraz oczywiście starcie z udziałem biało-czerwonych.

TABELE I TERMINARZ MŚ DYW. IA KRAKÓW 2015 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/