Ruszają kwalifikacje ME siatkarzy, Polska zagra z Łotwą

Piłka do siatkówki

We Wrocławiu startuje dziś trzydniowy turniej kwalifikacyjny do siatkarskich mistrzostw Europy 2015, które odbędą się w Bułgarii i Włoszech. Polacy rywalizowć będą ze Słowenią, Łotwą i Macedonią.

Kwalifikacje do europejskiego czempionatu trwać będą dwa tygodnie. W ten weekend odbęzie się turniej we Wrocławiu, a za tydzień te same ekipy spotkają się w Słowenii. Podczas każdej z imprez wszystkie drużyny zagrają po trzy mecze. Triumfator grupy awansuje bezpośrednio do finałów ME, ekipa z drugiego miejsca przechodzi do turnieju barażowego (maj 2015). 

Podczas wrocławskiego turnieju na stanowisku trenera naszej kadry zadebiutuje Stefan Antiga. Francuz przygotowuje ekipę do wrześniowych mistrzostw świata w Polsce, ale już od początku musi walczyć o niemałą przecież stawkę.

W pierwszym dniu turnieju odbędą się dwa spotkania – o 15:00 Macedonia zagra ze Słowenią, a o 17:30 Biało-czerwoni zmierzą się z Łotyszami. 

Pełny terminarz i tabela turnieju kwalifkacyjnego do ME 2015 >>

Po długiej przerwie do kadry Polski wraca Mariusz Wlazły. We wrocławskim turnieju towarzyszyć będą mu Paweł Zagumny, Grzegorz Bociek, Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Michał Winiarski, Michał Ruciak, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski i Paweł Zatorski.

Nasz pierwszy rywal – zespół Łotwy, zajmuje obecnie 52. miejsce w światowym rankingu, transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat Sport.

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/