Ruszają Mistrzostwa Europy w futsalu Belgia 2014

W Belgii rozpoczynają się dziś Mistrzostwa Europy w futsalu. W imprezie weźmie udział 12 zespołów, które podzielono na cztery grupy. Niestety zabraknie reprezentacji Polski. 

Będzie to dziewiąta edycja futsalowego Euro. W dotychczasowych ośmiu aż pięć razy triumfowali Hiszpanie. Wygrali oni też cztery ostatnie edycje mistrzostw, a złota nie zdobyli tylko w 1999 roku, gdy po karnych przegrali w finale z Rosją i w 2003 roku, gdy we włoskich halach odpadli w półfinałach.

W belgijskim turnieju wystartuje 12 drużyn – oprócz gospodarzy będą do Hiszpanie, Ukraińcy, Rumuni, Rosjanie, Portugalczycy, Holendrzy, Włosi, Azerowie, Chorwaci i Czesi. W gronie tym nie ma żadnego debiutanta.

Zespoły zostały podzielone na cztery grupy po trzech uczestników w każdej. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy. Grupa A w 1/4 „krzyżuje ” się z grupą B, natomiast gr. C z D. Wszystkie spotkania turnieju odbędą się w dwóch halach w Antwerpii – mieszczącej 5,2 tys. widzów Lotto Arenie (faza grupowa) oraz 15-tysięcznej Sportpaleis (faza finałowa). Transmisje z ME przeprowadzą kanały Eurosport i Eurosport 2. Na PubSport.pl na bieżąco będzie można zapoznawać się z wynikami i tabelami poszczególnych grup. Wystarczy kliknąć w link poniżej:

ME w futsalu Belgia 2014 >>


pubsport.pl
Pubsport.pl

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!

http://www.pubsport.pl/