Ruszyła Topliga futbolu amerykańskiego

Rozegrano pierwszą kolejkę  spotkań Topligi futbolu amerykańskiego. Wygrane odniosły drużyny Silesia Rebels, Seahawks Gdynia oraz Warsaw Eagles.

Inauguracyjne spotkanie rozegrano w Warszawie, gdzie w obecności 1300 widzów Eagles gładko uporali się z Kozłami Poznań. Wynik 27:0 został ustalony już w pierwszej połowie.

W niedzielę dużo emocji było we Wrocławiu. Wicemistrzowie Polski – Devils niespodziewanie ulegli Seahawks Gdynia. Goście wygrali 34:27, pomimo że do przerwy przegrywali 6:19.

W Chorzowie Silesia Rebels rozbili Kraków Tigers. Wyrównane w tym meczu były tylko dwie kwarty, po których gospodarze prowadzili 7:6. Po przerwie goście wyraźnie odstawali i zanotowali wysoką porażkę 6:40.

Przykra informacja napłynęła z Wrocławia. Portal nfl24.pl poinformował, że po meczu do szpitala z podejrzeniem zawału serca został odwieziony trener Devils Wrocław – Kenneth Poole.