Rywale Polaków w serii KO – zapowiedź konkursu w Oberstdorfie

W niedzielę o 16:30 rozpocznie się pierwszy konkurs indywidualny 62. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Prezentujemy zapowiedź zawodów i przedstawiamy rywali Polaków w pierwszej serii, która rozegrana zostanie systemem KO. 

Tom Hilde vs. Klemens Murańka 

Murańka zmierzy się  z utytułowanym rywalem. Na szczęście Hilde od początku sezonu skacze raczej przeciętnie – w dotychczasowych konkursach zdobył 28 punktów i zajmuje 39. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Murańka jest zaledwie trzy miejsca wyżej, ale jego dorobek punktowy jest bogatszy aż o 22 pkt. W sobotę w trzech skokach dwukrotnie lepszy był Polak, który zajął lepsze miejsce w kwalifikacjach i był 7. w jednym z treningów. Tylko pierwsza próba była bardziej udana dla Norwega.

Denis Korniłow vs. Jan Ziobro

Starcie z 41. zawodnikiem Pucharu Świata nie powinno być żadną trudnością dla zwycięzcy zawodów w Engelbergu. Za Ziobrą przemawiają wszystkie statystyki – punkty w Pucharze Świata, wyniki kwalifikacji i rezultaty treningów. We wszystkich trzech sobotnich skokach Polak był lepszy od Rosjanina i tak powinno być też w pojedynku szóstej pary konkursu w Oberstdorfie.

Antonin Hajek vs. Piotr Żyła

Czeski zawodnik miał jeden z najdalszych skoków wczorajszych kwalifikacji – 134 m ale zajął dopiero 32. miejsce, gdyż miał odjęte aż 10 pkt za korzystny wiatr. Zmierzy się z Żyłą, który z niższego rozbiegu skoczył 127 m i zajął 18. lokatę. Hajek zdobył w tym sezonie zaledwie 4 punkty do PŚ, co w porównaniu z 200 punktami Żyły jest dorobkiem niezbyt imponującym. Starcie Hajek – Żyła będzie siódmą z kolei parą niedzielnych zawodów.

Gregor Deshwanden vs Krzysztof Biegun

Gregor Deschwanden zdobył w tym sezonie już 58 punktów do klasyfikacji generalnej i zajmuje 32. miejsce. To prawie dwa razy mniej niż ma na koncie Biegun, ale dorobek Polaka pochodzi zaledwie z dwóch pierwszych konkursów. Deschwanden punktował zaś już pięciokrotnie – m.in. był dziesiąty w Klingenthal i 18. w Engelbergu. Szwajcara stać na dobre skoki i pokonanie Bieguna. Wczoraj Deschwanden latał dużo dalej od Krzysztofa w treningach, na szczęście odwróciło się to w tej najważniejszej serii, gdy był 39. i stracił do trzynastego w rankingu Bieguna ponad 12 pkt.

Richard Freitag vs. Maciej Kot

Richard Freitag to skoczek z dużym doświadczeniem i niezłymi wynikami na koncie. Ten sezon zaczynał jednak z opóźnieniem spowodowanym kontuzją. Gdy wrócił – na stałe zadomowił się w szerokiej czołówce – był m.in. trzeci w Lillehammer i dziewiąty w Neustadt. Jego dorobek punktowy to 128 „oczek”. Freitag jest obecnie na 18. miejscu w PŚ, Maciej Kot jest trzy lokaty wyżej i ma 35 pkt więcej. Maciek miewał w tym sezonie problemy ze stabilizacją, ale z Freitagiem powinien sobie poradzić. Świadczą o tym m.in. rezultaty z soboty, kiedy to Niemiec miał ogromne trudności – na treningach oddawał skoki w okolice setnego metra, a w kwalifikacjach był 39. Polak odpowiadał na to dużo lepszymi wynikami, a w kwalifikacjach zajął 12. pozycję.

Ansi Koivuranta ? Kamil Stoch

Pojedynek lidera PŚ z debiutującym w tym sezonie Finem nie będzie wielkim wydarzeniem. Koivuranta nie ma szans na przeskoczenie Stocha, więc jedyną nadzieją na pierwsze w sezonie punkty będzie dobry skoki i „załapanie” się do finału jako lucky loser.

***

Oprócz pojedynków z udziałem Polaków warto zwrócić też uwagę na kilka innych par. Na otwarcie konkursu zmierzą się Andreas Wellinger i Jernej Damjan. Słoweniec wracający do PŚ po słabiutkim pocżątku sezonu był w sobotę nadzwyczaj solidny i może zagrozić wyżej notowanemu Niemcowi.

W ósmej parze dojdzie zaś do konfrontacji dwóch doświadczonych skoczków – Robert Kranjec stawi czoła Janne Ahonenowi, dla którego Turniej Czterech Skoczni to jedna z ulubionych imprez.

***

Komplet par I serii KO znajdziesz TUTAJ.

***

Terminarz Turnieju Czterech Skoczni 2013/14 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/