Rzeź Kogutów.

12 goli strzelonych w trzech meczach to dorobek strzelecki The Citizens, którzy po trzech
kolejkach zajmują miejsce lidera z bilansem strzeleckim 12-3.

Sezon 2002/2003 był ostatnim, w którym Manchester rozgrywał swe domowe mecze
na Main Road, zburzonym nieco rok później. W ostatnich ośmiu latach Citizens zanotowali
bilans 2 – 5 – 1 na City of Manchester Stadium, zaś w starciu ze Spurs na wyjeździe zaledwie
dwa razy zremisowali i sześć razy odnieśli porażkę.

Mancheter City ostatnie zwycięstwo na White Hart Line zanotował 18.04.2003r.
Minęło przeszło 8 lat od wygranej na wyjeździe z Kogutami.
Wtedy to po bramkach Joeya Bartona i Davida Sommeila zespół zanotował ostatnie zwycięstwo
na trudnym terenie w Tottenham.

Po latach niemocy, odświeżony skład zaaplikował rywalom aż pięć goli,
autorem czterech z nich został Edin Dżeko, który znakomicie współpracował z nowym
nabytkiem klubu Samirem Nasri. Francuz spędził na boisku 90 minut i zaliczył 3 asysty w swym
debiucie, 2 razy otwierając drogę do siatki Bośniakowi w 34 i 41 minucie spotkania.
W 60 minucie obsłużył prostopoadłym podaniem Sergio Aguero, ktory po ograniu Michaela Dawsona
pokonał strzałem z ostrego kąta B.Friedela.
Za kolejny świetny występ można pochwalić Sergio Aguero, którzy zdążył strzelić swą trzecią
bramkę dla The Citizens.

Po trzech kolejkach Manchester City ma komplet punktów na koncie i 12 strzelonych bramek,
o 7 więcej od United, którzy rozegrają dziś szlagierowe spotkanie na Old Trafford z Arsenalem.
Edin Dżeko prowadzi w klasyfikacji strzelców z 6 golami na koncie,
zaraz za nim plasuje się S.Aguero z trzema bramkami mniej.

Podopieczni Roberto Manciniego notują średnią czterech goli na mecz. Dotąd Joe Hart musiał wyciągać piłkę z bramki trzy razy co daje ósmy wynik w Premier League.

Niepokorny Carlos Tevez dzisiejsze spotkanie przesiedział na ławce. Rozegrał dotąd 27 minut zmieniając Sergio Aguero w meczu drugiej kolejki na Reebok Stadium.

Zespół z Etihad Stadium trafił do „grupy śmierci” w fazie grupowej Champions League, lecz ma dużą szansę powalczyć godnie o pierwszą lokatę.
Biorąc pod uwagę grę na kilku frontach i szeroki skład jakim dysponuje Włoch Roberto Mancini, rozszady kadrowe w najbliższym czasie nie będą niczym niezwykłym.

Kasia Bącalska
Dziennikarstwem zainteresowałam się paradoksalnie w klasie dziennikarskiej. Zaczynałam od organizacji wydarzeń kulturalnych w Katowicach m.in (Tydzień Teatrów Lalkowych), reportaży z "dzielnicy", felietonów sportowych dla gazetki szkolnej i tekstów "do szuflady". Przestało mi to wystarczać i zaczęłam publikować na pubsport.pl (znaleźć mnie też możecie na blogu - jedenastunamurawie.blox.pl) oraz na portalu transfery.info. W marcu tego roku poprowadziłam prezentację zawodników GKS Katowice wespół z Radosławem Bryłką - rzecznikiem klubu. Od października studentka.....choć jeszcze nie wie jaki kierunek i lokalizację weźmie na ster.