Rzut młotem: Włodarczyk i Kopron medalistkami MŚ Londyn 2017

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron pierwszymi polskimi medalistkami MŚ w lekkoatletyce Londyn 2017. Startujące w rzucie młotem zawodniczki zdobyły złoty i brązowy krążek.

Do czwartej kolejki przyszło czekać nam na „złoty” rzut Anity Włodarczyk. Tym razem nie było jednak rekordów, przekraczania granic ludzkich możliwości i magicznej „ósemki” z przodu. Było solidne 77,90 dające kolejny tytuł mistrzyni świata, startującej z kontuzją reprezentantce Polski.

Konkurs nie stał na bardzo wysokim poziomie. Dobrze rozpoczęła go 22-letnia Malwina Kopron i jak się okazało 74,76 z pierwszej kolejki było odległością dającą brązowy krążek. Na podium nie zmieściła się zatem tylko jedna Polka – Joanna Fiodorow, ale szóste miejsce 73.04 zanotowanym w czwartej serii, to również wartościowy wynik. Z biało-czerwonymi rywalizować mogły tego dnia tylko Chinki Wang i Zhang, sklasyfikowane odpowiednio na drugim i piątym miejscu.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/