Gol Lewandowskiego w derbach, porażka BVB

Robert Lewandowski zdobył gola w meczu 8. kolejki Bundesligi. W wielkich Derbach Zagłębia Ruhry Borussia Dortmund przegrała z Schalke Gelsenkirchen 1:2.

W wyjściowym składzie Borussii tym razem tylko dwóch Polaków – Lewandowski i Piszczek, Jakub Błaszczykowski ciągle pauzuje z powodu kontuzji.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Schalke, które objęło prowadzenie już w 14. minucie, po trafieniu Ibrahima Affelaya. Jednobramkowe prowadzenie gości utrzymało się do przerwy.

Tuż po wznowieniu gry Hoger podwyższył na 2:0 i wydawało się, że kibice z Dortmundu będą wracać z derbów upokorzeni. Ich nadzieje odżyły w 55. minucie, gdy trafienie zaliczył Robert Lewandowski. Jak się okazało była to jednak ostatnia bramka w tym przeciętnym, jak na Bundesligę, widowisku.

Gol Lewandowskiego:

***

Artur Sobiech pojawił się na murawie w 30. minucie meczu Eintracht Frankfurt – Hannover 96. Goście przegrali 1:3.