Real rozbił Schalke, remis Chelsea w Stambule [wideo]

Real Madryt rozgromił na wyjeździe Schalke 04 6:1, a Chelsea Londyn zremisowało z Galatasaray Stambuł 1:1 w meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Od samego początku spotkania goście przewyższali ekipę Schalke przynajmniej o klasę. Pierwsze 45. minut meczu należało do Garetha Bale’a, który najpierw zainicjował akcję, którą na gola zamienił Benzema, a potem sam, w imponujący sposób, wymanewrował dwóch defensorów gospodarzy i podwyższył na 2:0. Była to 21. minuta meczu. Mimo kilku kolejnych szans wynik do przerwy, nie uległ już zmianie.

Po przerwie przyjezdni kontynuowali napór i w 57. minucie prowadzili już 4:0. Na listę strzelców wpisali się Cristiano Ronaldo i ponownie Karim Benzema. To nie był jednak koniec kanonady w Gelsenkirchen. W 69. minucie kolejne trafienie zanotował bowiem Bale.

W ostatnich sekundach pojedynku padły jeszcze dwa gole. Na 6:0 w 89. minucie trafił Ronaldo, najpiękniejsze trafienie tego wieczora zaliczył jednak gracz Schalke – Claas Jan Huntelaar. W 91. minucie fenomenalnym wolejem przerwał on passę 952 minut bez puszczonego gola Ikera Casillasa.

***

W drugim środowym meczu Ligi Mistrzów Chelsea Londyn zmierzyła się na wyjeździe z Galatasaray Stambuł. Londyńczycy w 9. minucie objęli prowadzenie, ale nie zdołali przetrwać tego trudnego meczu z czystym kontem bramkowym. W 65. minucie do remisu doprowadził Chedjou.