Scolari zdradził część kadry Brazylii na MŚ 2014?

Luis Felipe Scolari

Podczas wykładu na jednej z uczelni w Sao Paulo selekcjoner reprezentacji Brazylii – Luis Felipe Scolari być może zdradził część swojej kadry na Mundial 2014 startujący 12 czerwca. Ze słów trenera można wywnioskować przynajmniej ośmiu pewniaków, na ostateczną listę 23 nazwisk poczekamy do siódmego maja.

Odpowiadając na pytanie dotyczące możliwych kapitanów drużyny wymienił czterech zawodników, są nimi: Thiago Silva, David Luiz, Julio Cesar i Fred. Kolejną czwórkę, z londyńskich klubów wyjawił w dalszej części wystąpienia. Są to: Oscar, Willian, Ramires z Chelsea i Paulinho z Tottenhamu. Scolari rozmawiał z nimi podczas swojej wizyty w stolicy Anglii i ma do nich pełne zaufanie. Sporo miejsca poświęcił także sytuacji Neymara i można być pewnym, że i on znajdzie się wśród powołanych.

Brazylijski szkoleniowiec generalnie nie robi wielkiej tajemnicy ze swojego składu. Otwarcie przyznał:

Nie będzie żadnych zaskoczeń, gdybyście zaczęli typować kadrę, 22 nazwiska wskażecie bez problemu.

Niektórzy kibice wciąż wierzą, że w grupie tej znajdzie się słynny Ronaldinho, ale jego szanse są już praktycznie zerowe. Pod koniec marca o tym, że nie zagra on ma mistrzostwach powiedział Carlos Alberto Pareira – koordynator reprezentacji. 

23-osobowy skład Scolari ma ogłosić 7 maja, później wybierze także siedmiu ewentualnych zastępców. Przygotowania do turnieju Canrinhos rozpoczną 26 maja, przed inauguracją MŚ z Chorwacją (12 czerwca) zagrają dwa towarzyskie mecze – z Panamą i Serbią. W grupie powalczą jeszcze Meksykiem i Kamerunem.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/