Serbia 2013: Bez medalu, ale z podniesioną głową

Polska drużyna szczypiornistek przegrała w Belgradzie z Danią 26:30 i zajęła 4. miejsce na MŚ w piłce ręcznej. Dunki wywalczyły brązowe medale dzięki doskonałej drugiej połowie i odrobieniu trzech bramek straty.

Polki rozpoczęły dobrze – bramkę zdobyła Alina Wojtas. W kolejnych minutach do głosu doszły jednak Dunki, które w ósmej minucie spotkania prowadziły już 5:2. Na szczęście Biało-Czerwone szybko zniwelowały stratę i wróciły do gry gol za gol.

Drugi kwadrans spotkania to już dominacja Polski. Przy świetnej postawie obrony i bramkarki Małgorzaty Gapskiej udało się odjechać na pięć goli. W 28. minucie na tablicy wyświetlał się wynik 15:10.  Na przerwę szczypiornistki zeszły natomiast przy rezultacie 15:12.

Niestety w drugiej połowie załamała się gra ekipy Kima Rasmussena. W decydujących momentach Dunki były skuteczniejsze i pewniejsze, przez co zniwelowały stratę, a w decydującą fazę meczu weszły z pięciobramkowym prowadzeniem. Mimo ambicji Polek, losów spotkania nie udało się już odwrócić i brązowe medale zawisły na szyjach reprezentantek Danii. Końcowy wynik 26:30.

W wieczornym finale – 0 17:15 Brazylia zagra z Serbią.