Serbia pierwszym rywalem, Polska drużyna zaczyna udział w ME

Serbowie będą pierwszymi rywalami Polaków podczas Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Początek tego spotkania w hali w Aarhus w poniedziałek o godzinie 18:00.

W fazie grupowej ME szesnaście drużyn podzielono na cztery grupy. Polacy trafili do C, gdzie ich rywalami będą kolejno Serbowie, Francuzi oraz Rosjanie. Awans do II rundy grupowej uzyskają trzy najlepsze ekipy.

Serbia to przeciwnik silny i niewygodny, ale Biało-Czerwoni mają w ostatnich latach korzystny bilans meczów z tym rywalem. W pięciu starciach Polacy wygrali trzy razy, w tym ostatnio na MŚ 2013 w Hiszpanii. Zanotowano też jeden remis i jeden triumf Serbów, podczas organizowanych przez nich ME 2012, kiedy to doszli do wielkiego finału i zostali wicemistrzami Starego Kontynentu.

Były reprezentant kraju Michał Matysik zwraca jednak uwagę, że zawsze są to bardzo wyrównane spotkania:

Serbami ostatnie nasze mecze zawsze były bardzo wyrównane i o końcowym wyniku decydowała tak naprawdę dopiero dyspozycja dnia – powiedział w wywiadzie, który w całości zamieściliśmy TUTAJ

Z kolei asystent byłego selekcjonera kadry – Bogdana Wenty, Daniel Waszkiewicz podkreśla atuty zespołu serbskiego:

Serbowie to bardzo solidny, wyrównany zespół. Grając z nimi, od pierwszej do ostatniej minuty trzeba być niezwykle skoncentrowanym – cały wywiad z Waszkiewiczem TUTAJ

W związku z systemem turnieju, pierwsze spotkanie może być kluczowe dla losów drużyny. Warto też pamiętać, że po wyjściu z grupy w kolejnej rundzie będą zaliczone spotkania między drużynami, które awansowały. Od samego początku turnieju trzeba zatem być w szczytowej formie.

Początek meczu o 18:00, transmisja w TVP 2. Sędziować będzie duński duet Martin Gjeding – Mads Hansen.