Serena Williams i Novak Djoković wygrali w Rzymie

Serena Williams i Novak Djoković wygrali finały turniejów WTA i ATP w Rzymie. Był to ostatni poważny sprawdzian przed startującym 25 maja French Open 2014.

W finale kobiecego turnieju Serena Williams zmierzyła się z faworytką gospodarzy Sarą Errani. Włoska tenisistka nigdy jeszcze nie wygrała z Williams i tym razem także nie miała wiele do powiedzenia z potężną Amerykanką. Williams zwyciężyła w dwóch krótkich setach 6:3 6:0. Przypomnijmy, że w ćwierćfinale zawodów w Rzymie z rywalizacji odpadła Agnieszka Radwańska, która nie sprostała Jelenie Janković. 

Więcej emocji dostarczył finał męski, gdzie Nadal  i Djoković stworzyli kolejne widowisko na najwyższym poziomie. Pierwszego seta wygrał Hiszpan 6:4, ale w kolejnych dwóch lepszy okazał się Serb, który obie partie zwyciężył do trzech. W tym sezonie na mączce Rafael Nadal nie wygrał żadnego z trzech ważnych turniejów – w Barcelonie, Monte Carlo i Rzymie, które wcześniej podbijał regularnie. Zwiastuje to wielkie emocje  w nadchodzącym welkimi krokami Roland Garros.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/