Show Theresy Johaug na 30 km, Kowalczyk siedemnasta

Therese Johaug wygrała bieg na 30 km techniką klasyczną podczas MŚ w narciarstwie klasycznym w Falun. Justyna Kowalczyk ukończyła rywalizację na siedemnastym miejscu. 

Narciarski „maraton” na MŚ 2015 nie dostarczył zbyt wielu emocji. Po spokojnych siedmiu kilometrach, gdy w czołówce było jeszcze kilkanaście biegaczek, w tym dobrze spisująca się Justyna Kowalczyk, szalony atak przypuściła Therse Johaug. Filigranowa Norweżka błyskawicznie uzyskała wyraźną przewagę nad resztą rywalek. Jak się okazało godzinę potem -był to kluczowy moment rywalizacji.

O srebro walczyć kilka innych narciarek, ale niestety bez Justyny. Polka mniej więcej w momencie ataku Johaug złapała kryzys i momentalnie zaczęła tracić bardzo dużo dystansu. Wkrótce z grupki tej oderwała się Marit Bjoergen i samotnie dotarła do mety na drugim miejscu. Brąz w pojedynku z Finką Nisnanen i swoją rodaczką Bleckour, na ostatnim okrążeniu wygrała Charotte Kalla.

Kowalczyk  ostatecznie dojechała do mety siedemnasta, spisując się bardzo dobrze na ostatniej pięciokilometrowej pętli, podczas której omal nie awansowała na czternastą pozycję.

Druga z biało-czerwonych, Kornelia Kubińska nie ukończyła biegu.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz