Pewne zwycięstwo Zaksy

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle pokonali 3:0 Crvenę Zvezdę Belgrad. Ten wynik przybliżył kędzierzynian do zajęcia drugiego miejsca w grupie i ewentualnego awansu do play off.

W spotkaniu z najsłabszym w grupie rywalem, ważnym dla drużyny Daniela Castellaniego było zdobycie trzech punktów i nie stracenie seta. Nawet bowiem zajęcie drugiej lokaty w grupie nie gwarantuje w tym sezonie przejścia do dalszych gier. Tylko 5 z 7 wiceliderów poszczególnych grup zagra w następnej rundzie.

Z tego względu sukces z Crveną Zvezdą, choć może niezbyt porywający i efektowny, jest bardzo istotny. W pierwszym secie inicjatywę mieli o dziwo goście. To oni prowadzili, w pewnym momencie nawet czterema punktami. Zaksa doprowadziła do remisu dopiero przy stanie 17:17. Potem trwała gra punkt za punkt, aż do piłki setowej. Wówczas przy kędzierzynianie zdobyli punkt przy własnym serwie i wygrała seta 25:23.

Początek drugiego seta też należał do Crveny Zvezdy. Tym razem jednak Zaksa zniwelowała stratę dużo wcześniej, a w końcówce grała zdecydowanie lepiej – ta partia zakończyła się jej wygraną do 19.

Ostatnia część meczu to już gładki triumf podopiecznych Daniela Castellaniego – 25:14.

Najwięcej punktów zdobyli Dusan Petković (Crvena) – 15 i Antonin Rouzier (Zaksa) – 10.