Siatkarki powalczą o udział w Mistrzostwach Świata 2014 (akt.)

Piłka do siatkówki

Od piątku do niedzieli w łódzkiej Atlas Arenie będzie trwał turniej kwalifikacyjny do MŚ siatkarek 2014. Oprócz Polek w grupie K znalazły się reprezentantki Belgii, Szwajcarii i Hiszpanii. 

Bez wątpienia najgroźniejszymi rywalkami dla Biało-Czerwonych będą Belgijki, które były rewelacją ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. Ekipa Genta Vande Broeka zdobyła tam brązowe medale, a w składzie ma zawodniczki grające lub mające w CV występy w polskiej lidze: Frauke Dirickx, Charlotte Leys czy Helene Rosseaux.

Spotkanie Polski z Belgią będzie ostatnim w turnieju – odbędzie się w niedzielny wieczór. Wcześniej odbędą się konfrontacje ze Szwajcarią i Hiszpanią, czyli zespołami, które nie powinny stanowić dla Polski i Belgii większej przeszkody.

Pełny terminarz turnieju kwalifikacyjnego do MŚ siatkarek 2014 >>

Awans do finałów MŚ uzyska tylko triumfator turnieju, ekipa z drugiego miejsca będzie miała jeszcze szansę, ale to już będzie zależało od roztrzygnięć w pozostałych czterech grupach, ponieważ dwie drużyny z drugich miejsc  z najlepszym bilansem również otrzymają bilety na włoski mundial.

Przez ostatnie dni kadra pod okiem trenera Piotra Makowskiego przebywała w Spale, gdzie szlifowała formę przed turniejem.

12-osobowy skład reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny przedstawia się następująco:

Izabela Bełcik – Atom Trefl Sopot (rozgrywająca)
Eleonora Dziękiewicz – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (środkowa)
Katarzyna Gajgał-Anioł – Chemik Police (środkowa)
Małgorzata Glinka-Mogentale – Chemik Police (przyjmująca)
Klaudia Kaczorowska – Atom Trefl Sopot (przyjmująca
Izabela Kowalińska – Chemik Police (atakująca
Katarzyna Mroczkowska – Impel Wrocław (przyjmująca)
Katarzyna Skowrońska-Dolata – Rabita Baku (atakujaca)
Maja Tokarska – Gorgonzola Igor Volley Novara (środkowa)
Anna Werblińska – Chemik Police (przyjmująca)
Joanna Wołosz – Unendo Yamamay Busto Aristo (rozgrywająca)
Mariola Zenik – Atom Trefl Sopot (libero)

Transmisje z turnieju kwalifikacyjnego przeprowadzi stacja Polsat Sport. O przebiegu turnieju obszernie informować będzie na łamach PubSport.pl akredytowany na to wydarzenie Krzysztof Sędzicki.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/