Siatkarska LM: mistrzowie świata w Kędzierzynie

W środę o 18:00 lider siatkarskiej Plus Ligi – Zaksa Kędzierzyn-Koźle podejmie we własnej hali Trentino Diatec. Konfrontacja z zespołem klubowych mistrzów świata będzie czwartym meczem kędzierzynian w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów CEV.

Obecnie drużyna Daniela Castelaniego zajmują drugie miejsce w grupie C, której przewodzi właśnie Trentino. W ubiegłą środę obie drużyny spotkały się w meczu trzeciej kolejki – 3:0 zwyciężyli wówczas gracze z Półwyspu Apenińskiego. Wynik meczu nie całkiem odzwierciedla jednak jego przebieg. Spotkanie było wyrównane, przez większość czasu, a wszystkie trzy partie zakończyły się zaledwie trzypunktowymi porażkami drużyny  z Polski.

Kędzierzynianie, którzy jeszcze tydzień temu byli niepokonani zarówno w Europie jak i na krajowym podwórku, nie mają ostatnio najlepszej passy. Po porażce w Trentino niespodziewanie ulegli też ligowemu rywalowi – Delekcie Bydgoszcz 2:3.

W doskonałych humorach są z pewnością rywale Zaksy, którzy w weekend wygrali 3:2 prestiżowe starcie z Lube Banca Macherata 3:2. Dzięki temu zbliżyli się na pięć punktów od lidera z Macheraty, a mają rozegrany jeden mecz mniej. Obecnie klasyfikowani są na trzecim miejscu w Lega Pallavolo Serie A.

Gospodarze po raz kolejny zagrają bez podstawowego libero, Piotra Gacka. Zastąpi go młody Łukasz Koziura i jego postawa jest największą niewiadomą przed tym spotkaniem. Co prawda we wspomnianej konfrontacji z Delektą spisał się przyzwoicie, ale teraz zmierzy się z rywalami innego formatu.

Początek meczu o 18:00 – transmisja live w Polsacie Sport.

***

Tabele i wyniki Ligi Mistrzów >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/