Siatkarska LM: Fenerbahce nie dało rady osłabionej Skrze

W meczu ostatniej kolejki fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów Skra Bełchatów wygrała z Fenerbahce Stambuł 3:1 i zakończyła rozgrywki z kompletem punktów.

Grający w Stambule w eksperymentalnym składzie wicemistrzowie Polski byli blisko zwycięstwa w pierwszym secie. Można powiedzieć, że przegrali go na własne życzenie. Trudno w to uwierzyć, ale Skra zmarnowała ośmiopunktowe prowadzenie. Prowadziła nawet 19:11 i 21:14, wówczas jednak straciła siedem punktów z rzędu i dopuściła do nerwowej końcówki. W niej wytrzymalsi okazali się gospodarze, wygrywając 28:26.

Jedyny moment, w którym Fenerbahce prowadziło w drugiej części meczu, miał miejsce po rozegraniu pierwszego punktu. Turcy wygrywali 1:0, ale potem oddali inicjatywę polskiemu zespołowi. Początkowy były to 2-3 punkty różnicy, potem nawet osiem. Skończyło się na 25:17.

Identycznym wynikiem, poprzedzonym niemal identycznym przebiegiem zakończył się set numer trzy. Bełchatowianie rozpoczęli budowanie przewagi od stanu 1:1 i potem nawet na moment nie przegrywali już z Fenerbahce.

Co ciekawe, ostatnią część meczu drużyna Jacka Nawrockiego także wygrała do siedemnastu. Scenariusz, znany i lubiany, z poprzednich dwóch setów powtórzył się, z tym że teraz goście zaczęli „odjeżdżać” nieco później – po rozegraniu około dwudziestu wymian.

Skra wygrała grupę E w pięknym stylu, tracąc zaledwie trzy sety i wygrywając wszystkie spotkania.

***

Tabele i wyniki siatkarskiej Ligi Mistrzów >>>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!